Pracowity weekend strażaków

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Strażacy z powiatu pilskiego miniony weekend zaliczą do jednego z najbardziej pracowitych w tym roku. W ciągu dwóch dni wyjeżdżali do dwudziestu zdarzeń, a wśród nich do pożaru i dwóch tragicznych zdarzeń.

-W sobotę 9. marca kilka minut przed godziną 11. doszło do pożaru opuszczonego budynku mieszkalnego w Osieku nad Notecią. Strażacy po przybyciu na miejsce ewakuowali z płonącego budynku dwie osoby. Pożar bardzo szybko rozprzestrzeniał się, w krótkim czasie obejmując cały obiekt. Ze względu na bardzo trudny dojazd do płonącego pustostanu, na miejsce wezwano dwa zastępy należące do powiatowego modułu zaopatrzenia wodnego, które zbudowały układ dostarczający wodę bezpośrednio do strażaków gaszących ogień– informuje kpt. Paweł Kamiński z KP PSP w Pile.

Działania gasnice trwały ponad sześć godzin. Uczestniczyło w nich 41 strażaków.

 

Tego samego do godzinie 13. pilscy strażacy zostali wezwani do pożaru garażu w Pile, przy ulicy Wiśniowej. W trakcie prowadzenia akcji gaśniczej, jeden zastęp przekierowano do wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 10, na wysokości miejscowości Nowa Łubianka.

-W wyniku zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych poszkodowane zostały trzy osoby. Strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy wszystkim poszkodowanym. Pasażer samochodu Renault Scenic  był nieprzytomny. Pozostawał w pojeździe. Ratownicy prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową, jednocześnie pracując narzędziami hydraulicznymim by wydobyc go na zewnatrz. Wszyscy uczestnicy wypadku zostali przekazani przybyłym na miejsce zespołom karetek pogotowia ratunkowego. Niestety pasażer scenica zmarł – kontynuuje kapitan Kamiński.

 

 W tym samym czasie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile spływały zgłoszenia związane z połamanymi drzewami. W kulminacyjnym momencie Dyżurny Operacyjny Powiatu koordynował 6 zdarzeń, w tym dwa zdarzenia średnie, z dużą ilością zaangażowanych sił i środków.

Dzień później,  10.marca  strażacy wyłowili z jeziora Starskiego (gm.Wysoka) ciało meżczyzny.  Na miejscu działali strażacy z pobliskich jednostek OSP oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG PSP Nr 2 w Pile.

Mężcyzna zaginalw grudniu 2018 roku.

 (Red.)

 Fot. KP PSP Piła