Wernisaż  „JELO”

Kultura Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. „Malarz to nie ten,  który jest natchniony, lecz ten, który jest w stanie natchnąć innych”. W Galerii  Labirynt  PSM LW w Pile przy ul. Sikorskiego 33 odbył się kolejny już 14. wernisaż  wystawy twórczości artystycznej członków Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych JELO w Pile. Wystawa,  która trwać będzie do końca maja br. nosi  tytuł;  „Malarz to nie ten,  który jest natchniony, lecz ten, który jest w stanie natchnąć innych.”

W tym roku wystawiającymi są: Bogusława Różańska, Ewa Jabłońska, Sławomira Lewińska, Renata Kopić Sądel, Hanna Cudnowska, -Tomczyk, Regina Ankiewicz, Iwona Ignaszak, Hanna Łastowska Semrau, Irena Lenart, Wanda Dylla, Jacek Matusiak, Urszula Fischer, Ks. Mariusz Gubow, Barbara Mikołajczak, Lidia Filipczuk i  Zdzisława Brodawka.

Przygotowali prace świadczące o zastosowaniu przez nich różnorodnych technik plastycznych i ulubionych środków wyrazu artystycznego. Zobaczyć więc tam można: malarstwo olejne, akrylowe, pastele, rysunek,  grafikę, wycinankę, rzeźbę, ceramikę, papieroplastykę, a przy okazji poczytać poezję. Stowarzyszonych w JELO członków łączy m.in. zamiłowanie do tworzenia oraz potrzeba dzielenia się swoją pasją i wrażliwością z innymi.

Jak co roku wernisaż zgromadził wielu zaproszonych gości, sympatyków, przyjaciół  i członków rodzin „JELO”. Otwarcie wystawy było też okazją do prezentacji działającego przy Złotowskim Domu Kultury zespołu wokalno – instrumentalnego „OLIBABKI”, co  stanowiło dodatkową atrakcję wieczoru. W jego wykonaniu usłyszeliśmy kilka znanych przebojów minionych lat .

Zorganizowanie wystawy możliwe  było dzięki gościnności kierownictwa  PSM  LW w Pile oraz dotacji  finansowej  przekazanej SNT „Jelo” przez Prezydenta Miasta Piły, p czym członkowie Stowarzyszenia nie zapomnieli wspomnieć  i podziękować.

(Red.), Klaudia Dziergas