W Lubaszu szli po zdrowie szósty raz

Czarnków Najnowsze Sport Wydarzenia

LUBASZ. 19.maja odbył się Spacer po zdrowie – rajd nordic walking. Organizatorem tego wydarzenia była Publiczna Szkoła Podstawowa im. ppłk. Z .Orłowskiego w Lubaszu przy współpracy ze Stowarzyszeniem  Nordic Walking Lubasz i Gminnym Ośrodkiem Kultury. A jego celem – integracja społeczności szkolnej, środowiska lokalnego, promowanie nordic walking i walorów krajobrazowych miejscowych tras.

-Na starcie rajdu stanęło 112 uczestników i byli to nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale także Trzcianki, Wielenia i Piły -opowiada Marzena kamińska-Sokół. -Choć  początkowo  zachmurzone niebo i odgłosy burzy w oddali nie wróżyły nic dobrego, to jednak trafiliśmy w okienko pogodowe , a nawet zaświeciło nam słońce. Po oficjalnym otwarciu przez Wójta Gminy  Lubasz pana Marcina Filodę i odczytaniu listu  dyrektor szkoły Wiolety Zaczecznej  nastąpiła energiczna rozgrzewka, a następnie wymarsz  na malowniczą  5 km trasę dookoła lubaskiego jeziora. Mieliśmy także przyjemność gościć instruktorów i sędziów Nordic Walking Poland,  którzy podczas marszu korygowali błędy w technice i udzielali cennych wskazówek. Po dotarciu do mety każdy otrzymał pamiątkowy medal. A dzięki ludziom dobrej woli i otwartego serca, którzy wsparli nas finansowo lub rzeczowo, każdy uczestnik mógł zregenerować siły i uzupełnić stracone kalorie kiełbaską z grilla, skosztować pysznych babek , czy też owoców i musli. W oczekiwaniu na losowanie nagród z pudełka szczęścia podziwialiśmy najmłodszych uczestników, którzy w  mini rajdzie nordic walking mieli do pokonania dystans ok. 200 m. Największą radość przysporzyły dzieciom oczywiście medale.Na koniec wśród wszystkich uczestników rozlosowano cenne nagrody np. karnety na basen, vouchery do kawiarni, bilety do kina czy też profesjonalne  kije nordic walking.

Bardzo serdecznie dziękujemy Samorządowi Gminy Lubasz, firmie Plastmet,  Santander Consumer Bankowi  o/ Czarnków, firmie Masarstwo-Wędliniarstwo Kraft z Połajewa, Zakładowi  Piekarniczo- Cukierniczemu Sendal, MCK Czarnków, OSiR-owi  Czarnków,

Fabryce Zdrowia Siłowni i Klubowi Fitness, Cafe 15, Cafe Relaks, Pizzerii  Smakosz, Stowarzyszeniu Bliżej Siebie i Natury, Wydawnictwu Adeon, Tur  Mc Poland Chapter  Czarnków  oraz darczyńcom anonimowym.

Osobne podziękowania kierujemy do:strażaków z OSP Lubasz za zabezpieczenie trasy, państwa Lucyny i Radosława Bombelczyków, Daniela Opasa, Marcina Dudziaka, Gracjana Dąbkowskiego, Kingi Furman oraz wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację tego wydarzenia.

(Red.)

 Fot. MKS