ANKH + FALLEN SYSTEM na pilskiej Barce

Kultura Piła Wydarzenia

PIŁA.  7 czerwca (piątek) Klub Muzyczny BARKA zaprasza na  koncert zespołu ANKH. Gościnnie wystąpi również FALLEN SYSTEM. Początek: godzina 20.00.

ANKH to kultowa kielecka grupa rockowa, która zaistniała na polskim rynku muzycznym w 1991 roku. Bazą twórczości zespołu jest rock progresywny, jednak muzycy czerpią z bogatego źródła muzyki improwizowanej, klasycznej, a także jazz rocka. Pierwszym sukcesem grupy było zdobycie głównej nagrody na II Rock Festiwalu w Kielcach w lipcu 1993 roku. Miesiąc później zespół wystąpił na festiwalu w Jarocinie, na którym otrzymał niemal całą pulę nagród. Został też dwukrotnie laureatem Złotego Bączka, czyli nagrody publiczności festiwalu Przystanek Woodstock. Miało to miejsce w latach 1996 i 1997.

27 lutego 2008 roku zespół Ankh otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Pod koniec marca 2018 roku, po dłuższej przerwie, ukazał się nowy album grupy pt. „Tu jest i tam jest”, na który składają się utwory zarejestrowane na przestrzeni lat 2004-2017. Ankh ma na swoim koncie w sumie pięć albumów studyjnych, a także trzy koncertowe, w tym jeden nagrany w Rio de Janeiro

Zespół wystąpi w składzie:
Piotr Krzemiński – śpiew, gitara
Michał Pastuszka – gitara
Krzysztof Szmidt – bas
Joanna Chudyba – skrzypce
Jan Prościński – bębny

***

Wstęp: 25 zł przedsprzedaż / 27 zł w internecie / 35 zł w dniu koncertu
Przedsprzedaż:
– w Klubie,
– w Sklepie RESZKA (Piła, ul. Rogozińska 33)
– w internecie: Ticketos.pl
https://ticketos.pl/event/2101/ankh-fallen-system-barka

Po koncercie AFTER PARTY !!! DJ NEON !!!
WSTĘP WOLNY (od 18-lat)

J. Naranowicz