Mercedesem w rowerzystę

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia
BRZEKINIEC.Wczoraj w Brzekińcu potrącono rowerzystę. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Do zdarzenia doszło po godzinie 14.00.

Kierujący mercedesem w trakcie wyprzedzania rowerzysty, najprawdopodobniej zorientował się, że nie zdąży wykonać manewru w związku z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym i rozpoczął gwałtowne hamowanie, w trakcie którego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w cyklistę. Mężczyzna przewrócił się na jezdnię. Z obrażeniami ciała został przewieziony karetką do szpitala w Wągrowcu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – relacjonuje mł.asp. Karolina Smardz-Dymek z chodzieskiej Policji.

23-latkowi prowadzącemu mercedesa zatrzymano uprawnienia do kierowania. Badanie trzeźwości wykazało, że był trzeźwy.

Sprawę bada Policja.

Policja apeluje do kierowców o wzmożenie uwagi i koncentracji na drodze. Podejmowane przez nich decyzje, ocena potencjalnego ryzyka są kluczowe dla bezpieczeństwa na drodze. Ruszyła fala upałów, która sprawia, że nasza koncentracja za kierownicą może znacznie być obniżona, a to za sprawą zmęczenia, które towarzyszy wysokim temperaturom. Pamiętajmy, że gorsza dyspozycyjność kierowcy przekłada się na styl i technikę jazdy, a także na szybkość reakcji na sytuacje nagłe i niebezpieczne. W związku z tym nie zapominajmy o częstych przerwach w podróży i odpowiednim nawadnianiu organizmu.

(Red.)