Pijani, pod wpływem narkotyków, sprawcy kolizji, czyli siedmiu niewspaniałych za kółkiem

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Aż 7 skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymali w miniony weekend policjanci z pilskiej komendy oraz Komisariatu Policji w Wyrzysku. Cała siódemka stanie przed Sądem.

Aż trzech kierowców było pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem marki BMW, 25-letni mieszkaniec gminy Łobżenica, który w wydychanym powietrzu miał blisko 2 promile alkoholu! Dodatkowo doprowadził on do kolizji z drugim pojazdem, również BMW – relacjonuje podkom. Żaneta kowalska z KPP w Pile. -Funkcjonariusze zatrzymali także trzech kierowców, którzy prowadzili swój pojazd będąc pod wpływem narkotyków. Jeden z nich także posiadał substancje psychotropowe przy sobie. Kolejny kierowca zdecydował się wsiąść za kierownicę mimo cofniętych uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wszyscy kierowcy za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem.

POLICJA:-Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow. Przypominamy, że należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję. Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. A przecież ofiarą zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego może być ktoś dla nas bliski…

(Red.)