Motocyklista wjechał w tira. Zginął na miejscu

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

GRABÓWNO. Młody motocyklista zginął w wypadku, do którego doszło dzisiaj przed południem na drodze krajowej K-10, niedaleko Grabówna. Mężczyzna wjechał w naczepę tira. –24-latek podczas zderzenia z samochodem ciężarowym nie miał szans na przeżycie – mówi podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący motocyklem marki Yamaha 24-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk uderzył w naczepę pojazdu ciężarowego. W wyniku odniesionych obrażeń młody motocyklista zginął na miejscu – informuje podkom. Żaneta Kowalska. Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pile.

I dodaje: Apelujemy do wszystkich kierujących, zarówno tych podróżujących jednośladami, jak również samochodami o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze!

Pamiętajmy! Motocyklista w momencie zderzenia z innym pojazdem narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem i niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego są przyczynami zdarzeń drogowych, które nierzadko kończą się tragicznie.

Nie zapominajmy jednak, że za zdarzenia z udziałem motocyklistów odpowiadają również kierujący samochodami. Nieudzielenie pierwszeństwa, brak sygnalizowania skrętu, bądź zmiana pas ruchu bez upewnienia się czy kierowca ma do tego prawo to główne „grzechy” kierowców samochodów. Wszyscy powinni pamiętać, że motocykliści to pełnoprawni użytkownicy ruchu drogowego.

Szanujmy życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego… Każde stracone życie to ogromna tragedia do rodziny…