Prowadził na amfie, uszkodził radiowóz, próbował przejechać policjanta. Został aresztowany

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

WIELEŃ. Na trzy miesiące został aresztowany 21-letni mieszkaniec Krzyża Wlkp. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas prowadzonego pościgu spowodował kolizję, uszkodził policyjny radiowóz i niemal przejechał funkcjonariusza. Wstępne badania wykazały, że był pod wpływem amfetaminy. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Wydarzyło się to 7 sierpnia w Wieleniu. Dyżurny KPP w Czarnkowie otrzymał informację, że ulicami miasta porusza się golf,  którego kierowca może być nietrzeźwy. Na miejsce skierowano dzielnicowego z wieleńskiego komisariatu.

-Funkcjonariusz będąc na ulicy Dworcowej, dostrzegł opisany samochód i podjął próbę jego zatrzymania. Pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący autem nie zatrzymał się do kontroli, a wręcz przeciwnie – zaczął przyśpieszać i uciekać, wyprzedzając inne pojazdy. Policjant ruszył w pościg za golfem. Podczas ucieczki kierujący volkswagenem wymusił pierwszeństwo i uderzył w peugeota, którym podróżowała kobieta z małym dzieckiem. Na szczęście w wyniku kolizji nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń. Funkcjonariusz widząc co się stało, zajechał drogę sprawcy i wyszedł z radiowozu w celu udaremnienia mu ucieczki. Wówczas kierujący golfem ruszył gwałtownie w stronę dzielnicowego. Aby uniknąć przejechania, policjant cofnął się do radiowozu. Wtedy mężczyzna uderzył z impetem w drzwi służbowego pojazdu i po chwili odjechał w kierunku Drawskiego Młyna. Po przejechaniu około 3 kilometrów porzucił swoje auto i uciekł do lasu. W pościg za nim ruszyli wszyscy funkcjonariusze będący w służbie. Policjanci w trakcie wykonywanych czynności ustalili dane uciekiniera. Ich wzmożone działania w ostateczności doprowadziły do zatrzymania kierowcy. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Krzyża Wlkp. Wstępne badania wykazały, że był pod wpływem amfetaminy – relacjonuje mł. asp. Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowy czarnkowskiej Policji.

Sąd Rejonowy w Trzciance na wniosek policjantów i prokuratora zadecydował o umieszczeniu 21-latka w areszcie na trzy miesiące. Mężczyzna usłyszał na chwilę obecną dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy niezatrzymania się do kontroli drogowej, natomiast drugi związany jest z czynną napaścią na policjanta.

Za powyższe przestępstwa podejrzany może trafić do więzienia na 10 lat. Dodatkowo grozi mu grzywna za wykroczenie drogowe związane ze spowodowaniem kolizji drogowej, zarzut uszkodzenia mienia i kierowania pojazdem pod wpływem narkotyku.

(Red.)

 Źródło: KPP Czarnków