Chodzieżanie pożegnają lato w rytmach disco polo

Chodzież Kultura Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. W sobotę 31 sierpnia o godz. 19:00 na Stadionie Miejskim w Chodzieży odbędzie się 1. Chodzieska Gala Disco Polo oraz dyskoteka, którą poprowadzi DJ Kamil. Na Gali wystąpią zespoły: BOYS,  ŁOBUZY, CHŁOPAKY i 2MAGIC.

BOYS – Geneza zespołu BOYS to książkowy przykład jak inwencja twórcza żądnej przygód paczki młodych ludzi może wyjść naprzeciw wszelkim nastrojom, a za tym oczekiwaniom ówczesnego rynku oraz każdego człowieka, tym bardziej z początku Polski lat dziewięćdziesiątych. Cel był prosty i przejrzysty w swej wymowie: “gramy dla ludzi…“.

ŁOBUZY – Łobuzy to projekt, który szturmem zawładnął polską sceną muzyki disco i dance. Ich debiutancki singiel pt. „Ona czuje we mnie piniądz” zdobył tytuł Diamentowej Płyty w niespełna rok po premierze, a w serwisie YouTube obejrzano go ponad 77 mln razy! Od tamtego czasu Łobuzy nie przestają zaskakiwać! HITY takie jak: „Dla Ciebie kupie se spodnie”, „Łobuz kocha najbardziej”, czy „Oczy jak pińć złoty” tygodniami królują na szczytach list przebojów w całej Polsce…

CHŁOPAKY – “Jako CHŁOPAKY idziemy na całość, robimy to na sto procent, jesteśmy trochę zuchwali, naciągamy stereotypy do granic, przekoloryzowujemy popowe formatki, eksploatujemy kicz do skali, w której staje się on designem. Jesteśmy przekonani, że tworzymy nowy nurt w polskiej muzyce. Lekko żartobliwie nazywamy go „alkobans”, lub „nowypop” – czyli klubowa, taneczna muzyka na imprezy – mówią o sobie.” via DDTVN

2MAGIC -wspólny projekt Magdy Klepackiej i Marcina Charmacińskiego. Zespół zasłynął m.in. za sprawą (nagranej wspólnie z DJ-em Crash) disco-polowej wersji piosenki Urszuli “Rysa na szkle”.

 (Red.)

 Źródło: www.chodziez.pl