Krzysztof czeka na naszą pomoc. Nie bądźmy obojętni

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

PIŁA. 14 czerwca w wypadku komunikacyjnym ucierpiał Krzysztof Urbański. Rodzina zbiera pieniądze na rehabilitację mężczyzny. Dołącz do ludzi dobrej woli.

W wyniku wypadku Krzysztof doznał urazu wielonarządowego, w tym pęknięcia cieśni aorty i krwotoku wewnętrznego. Miał zmiażdżoną miednicę i roztrzaskaną kość udową prawej nogi,  a także zagrożoną tętnicę udową  i złamanie otwarte lewej ręki wraz z uszkodzeniem nerwów.

Po badaniach w pilskim szpitalu niezwłocznie został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu. Tam przeszedł wiele badań i operacji ratujących mu życie. Na oddziale intensywnej terapii spędził ponad miesiąc. Został wypisany na oddział chirurgii urazowej, na którym pękło jelito cienkie. Konieczna była operacja i powrót na OIOM.

Gdy stan mężczyzny nie zagrażał życiu, został on przewieziony do Polskiego Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM w Krakowie. Koszt jednego turnusu to ponad 20 tysięcy złotych. Przebywał tam od sierpnia do listopada z nadzieją, że będzie lepiej.

Po kolejnych badaniach okazało się, że potrzebne są kolejne operacje nóg, ponieważ po prawej stronie nie ma zarostu kostnego mimo stosowanego Exogenu. Potrzebna jest wymiana gwoździa śródszpikowego, natomiast przy lewej nodze doszło do martwicy kości udowej i potrzebna będzie endoproteza. Warunkiem tej operacji jest wyleczenie odleżyny, która jest spora i będzie się długo goiła. Nie można dopuścić do zaniku mięśni,więc intensywna rehabilitacja domowa to podstawa. Ponieważ każdy ruch to ogromny ból lekarze, pielęgniarka, rehabilitant i masażysta przyjeżdżają do domu, a to sporo kosztuje. Niestety, na zabiegi refundowane przez NFZ trzeba bardzo długo czekać, a dla Krzysztofa czas ma ogromne znaczenie. Dlatego prosimy o pomoc ludzi dobrej woli –  mówią bliscy Krzysztofa Urbańskiego.

A pomóc można poprzez Aukcje Charytatywne na Facebooku, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie Krzysztofa, jak również na portalu siepomaga.pl,  a także przekazując 1% podatku (KRS 0000272272).
Pieniądze można również wpłacać na rachunek Fundacji VOTUM  32150010671210600831820000  z dopiskiem Krzysztof Urbański.

Za każdą pomoc bardzo dziękujemy.

 (Red.)