O tym prawdopodobnie nie dowiesz się z lokalnych portali…

Wydarzenia

Pisze starosta Pilski Eligiusz Komarowski na swoim facebookowym profilu, komentując sytuację i decyzje, jakie zapadły  ostatnio w Związku Międzygminnym PRGOK w Pile.

Statystyki potwierdzają hipotezę o zwiększającym się dystansie rozwojowym pomiędzy największymi metropoliami a miastami średnimi i małymi.

W rankingu „Uciekające metropolie” ekspert Klubu Jagiellońskiego Karol Wałachowski ocenił, czy rozwój wybranych ośrodków miejskich w Polsce jest zrównoważony.

Niestety wśród 100 najbardziej istotnych w kraju obszarów funkcjonalnych Piła zajęła trzecie miejsce od końca (97).

A tymczasem ten (burmistrz Krajenki), który jeszcze 50 dni temu głosował za tym, żebyśmy płacili bezprawne 34 i 68 zł, a 4 dni temu poparł kwoty 29 i 58, a przez ostatnie pół roku wspólnie z Piotrem Głowskim rządzili Zgromadzeniem PRGOK, zaczyna pisać błagalne listy, że już nie chce być w ZM PRGOK, a pragnie przenieść do Związku Złotowskiego.

Rada Miejska w pobliskim Nakle uchwaliła stawki za odbiór odpadów 18 zł od osoby, a w przypadku gdy w nieruchomości mieszkają więcej niż 4 osoby, to od piątej i więcej osoby płaci się tylko 9 zł.

Zadałem kilka pytań PRGOK m.in. Ile kosztował emitowany ostatnio w TVAsta Spot – okazało się, że to zbyt pracochłonne, by odpowiedzieć w ciągu 2 tygodni i odpowiedz na to pytanie podobnie jak na uzyskanie kopii otrzymam dopiero do 14 lutego. Cierpliwie zaczekam.

Tak jak obiecałem Wam, nie odpuszczę. Ale skoro Przewodnicząca Związku, który z naszych opłat zarabia miesięcznie średnio przeszło 10 tysięcy złotych – rozumiem, że to za mało, by sprawnie zarządzać organizacją PRGOK.

 (Red.)

 Źródło: EK (FB)