O mały włos straciłaby oszczędności życia

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Policjanci z jednostki w Wałczu prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa. Wczoraj seniorka z Wałcza o „mały włos” nie straciła oszczędności życia. Oszust podający się za policjanta usiłował wyłudzić od kobiety pieniądze. Na szczęście zorientowała się, że to przestępca.

-Do 89-letniej mieszkanki Wałcza w godzinach przedpołudniowych na telefon stacjonarny zatelefonował mężczyzna, podający się za policjanta Centralnego Biura Śledczego. Poinformował seniorkę, że jej pieniądze w banku są zagrożone przez hakerów. W trakcie rozmowy “wyciągnął” od kobiety informacje na temat jej oszczędności, które przechowuje na koncie bankowym. W pierwszych chwili seniorka uwierzyła słowom oszusta i tak jak polecił udała się do banku, gdzie wypłaciła znaczną sumę pieniędzy. Oszust podający się za policjanta telefonował do kobiety kilkakrotnie zastrzegając, aby z nikim się nie kontaktowała, bo jest podsłuchiwana przez hakerów. Starsza pani zaczęła mieć jednak wątpliwości, gdy telefonujący mężczyzna polecił, by udała się do kolejnego banku, wypłaciła wszystkie oszczędności oraz przelała je na wskazane przez „oszusta policjanta” konto. Wtedy kobieta zorientowała się, że coś jest nie tak  i odmówiła przekazania pieniędzy. Skontaktowała się telefonicznie z członkiem rodziny  a tan powiadomił o zdarzeniu policję – relacjonuje asp. Betata Budzyn z wałeckiej KPP.

Policja apeluje: NIE PRZEKAZUJMY PIENIĘDZY ŻADNYM OBCYM OSOBOM BEZ WZGLĘDU OD OKOLICZNOŚCI. POLICJANCI, ANI TEŻ PRAWDZIWI FUNKCJONARIUSZE INNYCH SŁUŻB NIE MAJĄ PRAWA ŻĄDAĆ OD NAS WYDANIA JAKICHKOLWIEK PIENIĘDZY, ANI TEŻ NUMERÓW PIN DO NASZEGO KONTA! JEŚLI TO ROBIĄ NATYCHMIAST POWINNIŚMY POINFORMOWAĆ O TYM POLICJĘ. W przypadku otrzymania telefonu od obcej osoby z prośbą o przekazanie pieniędzy dzwońmy do dyżurnego jednostki bezpośrednio na numer 67 250 45 12 lub alarmowy 112.

 (Red.)