Wicestarosta Mariusz Witczuk

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ.  Po ustąpieniu Juliana Hermaszczuka ze stanowiska wicestarosty chodzieskiego, 27 marca funkcję tę objął Mariusz Witczuk. Już pierwszego dnia odbyło się spotkanie z pracownikami Starostwa Powiatowego w Chodzieży, podczas którego nowy wicestarosta miał okazję przywitać się i przedstawić kadrze urzędu.

– Jestem gotowy do działania i deklaruję, że we wszelkie zadania będę angażował się w stu procentach – zapowiedział. – Mam przekonanie, że nasza współpraca będzie pomyślna i razem możemy zrobić dla powiatu chodzieskiego wiele dobrego.

Nowy wicestarosta ma 42 lata, jest żonaty i wychowuje trzech synów. Odebrał wyższe wykształcenie na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, by później uzupełnić je studiami podyplomowymi z zarządzania oświatą. Przez 18 lat związany zawodowo z edukacją, z czego 17 lat pracował jako nauczyciel dyplomowany w I LO w Chodzieży. Współpracował w tym czasie z Polską Fundacją im. Roberta Schumana w Warszawie. Był opiekunem klubu europejskiego, organizatorem projektów „Młodzi Głosują” oraz „Back to school”, koordynatorem szkolnych targów edukacyjnych, organizatorem zielonych szkół, zajęć terenowych we współpracy z Instytutem Nadnoteckim UAM, organizatorem biegów charytatywnych i wielu innych wydarzeń.

Od 13 lat jest przedsiębiorcą branży motoryzacyjnej i turystycznej. Na przestrzeni 24 lat działał w różnych organizacjach i stowarzyszeniach. Był założycielem i prezesem koła „Globtroter” przy chodzieskim oddziale PTTK oraz wiceprezesem tego oddziału. Został też prezesem Chodzieskiego Stowarzyszenia Sportowego „Hals”. Czas współpracy z wodnym pogotowiem ratunkowym też obfitował w zadania: Mariusz Witczuk został kierownikiem drużyny płetwonurków w powiatowym oddziale WOPR, w pewnym okresie zaś był sekretarzem Oddziału Miejskiego WOPR. Poza tym, udzielał się aktywnie jako członkiem Chodzieskiego Towarzystwa Narciarskiego, Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO w Chodzieży.

Jako prezes stowarzyszenia „Hals” organizował zawody motorowodne rangi mistrzostw świata i Europy, eliminacje Pucharu Polski regat żeglarskich, rajd motorowodny Wielką Pętlą Wielkopolski, spływy kajakowe promujące rzekę Noteć. Organizował ponadto letni i zimowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży w ramach półkolonii, z których w ciągu pięciu lat skorzystało prawie 500 uczestników.

Jest laureatem plebiscytu Wspaniali 2016 i laureatem „superpiątki” plebiscytu Wspaniali 2015 w kategorii „Społecznik Roku”. Nominowany do tytułu osobowość Roku 2019 w kategorii polityka, samorządność i społeczność lokalna, trwającego plebiscytu Głosu Wielkopolskiego.

Już jako radny powiatu opracował i wydał grę planszową o Chodzieży, zainicjował powołanie Młodzieżowej Rady Powiatu oraz współorganizował konsultacje dotyczące przebiegu trasy S11.

powiat-chodzieski.pl