To już koniec fabryki porcelany w Chodzieży

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia

CHODZIEŻ. Nie pomogły zwolnienia pracowników ani ograniczenie produkcji. Polska Grupa Porcelanowa przesłała dzisiaj do mediów oświadczenie zarządu dotyczące decyzji o centralizacji zakładów produkcyjnych. Fabryki w Chodzieży już nie będzie.  

“W imieniu Polskiej Grupy Porcelanowej, chcemy Państwa powiadomić, że stanęliśmy w obliczu zmian w obrębie naszej struktury. Biorąc pod uwagę zmieniające się warunki gospodarczo ekonomiczne, zdecydowaliśmy o ulokowaniu naszej produkcji w dwóch zakładach – Ćmielowie i Łubianie. Robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby zachować ciągłość pracy fabryki w Chodzieży, jednak rosnące wyzwania, którym staraliśmy się stawić czoła, nie pozwoliły nam na podjęcie innej decyzji. Motywujemy ją chęcią stałego rozwoju rynku porcelany stołowej, który oferuje coraz to nowsze możliwości, jednak stawia przed producentami także szereg wyzwań.

Przywiązujemy ogromną wagę do doskonalenia naszych możliwości produkcyjnych i technologicznych, jednocześnie pamiętając o ważnych dla nas wartościach: tradycji, nowoczesności i najwyższej jakości. Utrzymanie poziomu, którego oczekują od nas klienci, oraz szacunek dla kunsztu polskiej sztuki, mobilizują nas do ciągłej pracy i optymalizacji naszej produkcji, a co za tym idzie, także do nieuniknionych zmian. Dokładamy wszelkich starań, by utrzymać oferowaną przez dekady jakość, nie tracąc jednocześnie atrakcyjności cenowej.

Chcąc sprostać stale rosnącej konkurencji na rynku porcelany stołowej, skupiamy się także na poszerzaniu gamy fasonów i wzorów. Wiąże się to z ciągłym wzrostem kosztów wytwarzania produktów oraz wymaga dostosowania strategii grupy, w tym alokowania potencjału produkcyjnego zgodnie z najlepszym doświadczeniem oraz możliwościami naszych zakładów.

Centralizacja produkcji w dwóch lokalizacjach, czyli Ćmielowie i Łubianie, pozwoli na bardziej optymalne i odpowiednie wykorzystanie naszych zasobów oraz mocy produkcyjnych. Umożliwi to nie tylko doskonalenie technologii, lecz także wdrażanie innowacyjnych rozwiązań.

Pragniemy podkreślić, że tradycja i historia chodzieskich wyrobów będzie trwała nieprzerwanie. Dołożymy wszelkich starań, by ukochana marka polskich rodzin wciąż gościła na ich stołach”.

Oświadczenie podpisali prezesi Zarządu: Iwona Kwiecień-Poborska  i Zbigniew Andrzejewski.

 (Red.)

Fot. https://serwisy-obiadowe24.pl/