Dzisiaj WALENTYNKI. Policja apeluje – Stop! Kochaj!

kraj Najnowsze Wydarzenia
To idealny dzień, aby przypomnieć i uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że prawdziwa miłość to odpowiedzialność. To odpowiedzialność za drugiego człowieka.
W trosce o bezpieczeństwo swoje oraz osób nam bliskich pamiętajmy o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym.

Stop! Kochaj! Stop! Żyj! Stop! Pozwól żyć innym!

CZARNKÓW. Także dzisiaj,  dzień zakochanych policjanci z czarnkowskiej komendy wraz z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie, przeprowadzili działania informacyjno-edukacyjne wśród mieszkańców naszego powiatu. Tym razem tematem przewodnim akcji ,,walentynkowej” było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz problematyka HIV i AIDS.

14 lutego br. policjanci oraz przedstawicielki czarnkowskiego Sanepidu, przeprowadzili dla mieszkańców naszego powiatu działania informacyjno-edukacyjne. Podczas kontroli drogowych mundurowi przypominali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z kolei Grażyna Libront i Agata Kulka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, rozdawały materiały o tematyce profilaktycznej z zakresu zwalczania AIDS i zapobiegania zakażeniom HIV. Przedsięwzięcie było okazją do wspólnego propagowania bezpiecznego, zdrowego i mądrego stylu życia.

Przypominamy że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol, nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem, zza pojazdu lub przeszkody, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, pośpiech, przemęczenie, roztargnienie, to główne przyczyny mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki.

Pamiętaj, ktoś bliski czeka na Ciebie!

Karolina Górzna-Kustra? KPP Czarnków

BRD KGP