Dzieci odwiedziły wałeckich policjantów

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Najmłodsi są częstymi gośćmi w Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu. Od kiedy policjanci mają nową siedzibę jednostki, niemalże każdego tygodnia goszczą u siebie uczniów i przedszkolaków nie tylko z terenu powiatu. W ostatnim czasie mundurowych odwiedziły dzieci z niepełnosprawnością. 

Mundurowi przedstawili miłym gościom krótką historię o Policji, a zwłaszcza o tym, jak powstawały pierwsze sekcje kobiece w Policji. Ciekawostką była informacja o warunkach przyjęcia do służby pierwszych kandydatek, którym stawiało się specjalne wymogi.

Później było zwiedzanie budynku komendy i poznanie pracy policjantów na stanowisku dowodzenia, dzielnicowych, policjantów śledczych, ruchu drogowego i rozmowa o tym, czym się zajmują. Jednak spotkanie z psem policyjnym za każdym razem jest największą atrakcją spotkania.

Z milusińskimi spotkał się I z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu nadkom. Wojciech Wnuk, który rozmawiał z dziećmi o wrażeniach z pobytu w jednostce Policji.

Często odwiedziny policjantów, to także okazja do przekazania młodym ludziom wiedzy na temat bezpieczeństwa. Najmłodsi, którzy odwiedzają policjantów w ich miejscu pracy zawsze mogą liczyć na przygotowaną niespodziankę w postaci odblasku, kolorowanki, porcelanowego kubka z logo jednostki, czy na pamiątkowy magnes na lodówkę z numerem telefonu alarmowego i policyjną maskotką.

Spełnianie marzeń najmłodszych jest ogromną przyjemnością dla policjantów. Bo jak brzmią wielkie słowa Janusza Korczaka lekarza, pedagoga, pisarza, publicysty i działacza społecznego „Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat”.

 Asp. Beata Budzyń/KPP Wałcz