Dziewięć osób personelu medycznego czarnkowskiego szpitala w kwarantannie

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Dziewięć osób personelu medycznego czarnkowskiego szpitala pozostaje w kwarantannie, po tym jak na SOR karetka przywiozła kobietę z podejrzeniem zakażenia COVID-19.  Dyrektorka szpitala apeluje do pacjentów: Mówcie nam prawdę!

18 marca do dyspozytora WCPR zadzwonił mężczyzna z prośbą o karetkę pogotowia dla chorej kobiety. Niestety, zataił część faktów. Najważniejszy był ten, że pacjentka może mieć koronawirusa.  Do chorej wysłano zwyczajny zespół ratownictwa medycznego. Dopiero podczas wywiadu przeprowadzonego już w szpitalu okazało się,  że kobieta może być zakażona COVID-19. Prosto ze szpitala w Czarnkowie została przetransportowana specjalnym transportem do szpitala na Szwajcarską w Poznaniu.

Tymczasem personel medyczny, który miał kontakt z pacjentką – w tym dwóch lekarzy –  zgodnie z procedurami został objęty kwarantanną. Będzie w niej przebywać do czasu uzyskania wyników testów na obecność koronawirusa.

Bożena Sadowska, dyrektor Szpitala Powiatowego w Czarnkowie apeluje: –Proszę, mówcie nam prawdę. Jeżeli jesteście w grupie ryzyka, jeżeli wróciliście z zagranicy, albo mieliście kontakt z kimś, kto wrócił i może być zakażony. Nie narażajcie nas niepotrzebnie i nie uszczuplajcie naszych sił.

(Red.)

 Fot. Paweł K/google.com