Umowa podpisana – będzie świetlica w Trzebinie

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

CZŁOPA.  5 września Burmistrz Miasta i Gminy Człopa Zdzisław Kmieć wraz   z właścicielem firmy WUBUD z Kłodawy Władysławem Bartkowiakiem  podpisał umowę na budowę nowej świetlicy w Trzebinie. Inwestycję zainaugurowało wbicie pierwszej łopaty przez burmistrza Człopy.

Obiekt, który powstanie w Trzebinie  będzie oparty na najnowszych technologiach.

-To pierwszy etap tej innowacyjnej inwestycji. Przewidujemy, że w tym roku będzie zakończony. Jest to bardzo ważna, oczekiwana inwestycja w naszej gminie. Każdy burmistrz cieszy się, gdy powstaje coś nowego, wartościowego i funkcjonalnego. Świetlica w sołectwie jest jak drugi dom. Tu spotykają się mieszkańcy, dzieci mają swój azyl i miejsce rekreacji   –podkreślił burmistrz Z. Kmieć.

Sołtys Trzebina Jan Werner:  –To dla nas to szczególne wydarzenie. Wreszcie rozpoczyna się budowa, na którą czekaliśmy z utęsknieniem.

Koszty budowy w znaczącej części zrefundują się, ponieważ gmina otrzymała 500 tys. dotację, aplikując  do  konkursu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

(WM)
 czlopa.pl