Pilski szpital wzbogacił się o dwa respiratory dla małych dzieci

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA.  Do Szpitala Specjalistycznego w Pile trafiły dwa nowe respiratory dla małych dzieci. -Dbanie o nasze zdrowie to jedno z zadań, jakie na co dzień realizujemy – podkreślił Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

-Kilka tygodni temu z budżetu Powiatu Pilskiego (czyli każdy z Was choćby poprzez swoje podatki ma w nim udział) z inicjatywy radnych klubów Porozumienia Samorządowego i PiS przeznaczyliśmy kwotę 150 tysięcy złotych na zakup respiratora. Decyzję poparli wszyscy radni – podkreśla Starosta. –To urządzenie miało być dedykowane najmłodszym, bowiem dzięki dotacji celowej z budżetu Państwa kilka miesięcy temu zostało zakupionych kilka nowych respiratorów na OIOM pilskiego szpitala.

Do tego pojawiła się inicjatywa pilskich przedsiębiorców, którzy również postanowili włączyć się w zakup respiratorów.

 Początkowo sądziliśmy, że wyasygnowana kwota, wystarczy na 1 urządzenie i faktycznie wpłynęła taka oferta. Jednak determinacja dyrektora szpitala Wojciecha Szafrańskiego, o którym wielokrotnie wspominałem, że pojawił się w Pile, po to by uzdrowić pilski szpital sprawiła, że nie dość, że zakupiono 2 urządzenia, to jeszcze prawie 30 tysięcy zostało na inne cele – kontynuuje Eligiusz Komarowski.  – Budżet Powiatu Pilskiego tworzy każdy mieszkaniec gmin z jego terenu. Zatem każdy z Was dołożył cząstkę do tego zakupu.

Nowe respiratory dla najmłodszych pacjentów pilskiego szpitala.

❤️ Dwa nowe respiratory dla małych dzieci.✅ Dbanie o nasze zdrowie to jedno z zadań, jakie na co dzień realizujemy. ✅ Kilka tygodni temu z budżetu Powiatu Pilskiego (czyli każdy z Was choćby poprzez swoje podatki ma w nim udział) z inicjatywy radnych klubów Porozumienia Samorządowego i PiS przeznaczyliśmy kwotę 150 tysięcy złotych na zakup respiratora. Decyzję poparli wszyscy radni.✅ To urządzenie miało być dedykowane najmłodszym, bowiem dzięki dotacji celowej z budżetu Państwa ( kilka miesięcy temu zostało zakupionych kilka nowych respiratorów na OIOM pilskiego szpitala. ✅ Do tego pojawiła się inicjatywa pilskich przedsiębiorców, którzy sami równie postanowili włączyć się w kupno respiratorów. ✅ Początkowo sądziliśmy, że wyasygnowana kwota, wystarczy na 1 urządzenie i … faktycznie wpłynęła taka oferta. Jednak determinacja dyrektora szpitala Wojciecha Szafrańskiego, o którym wielokrotnie wspominałem, że pojawił się w Pile, po to by uzdrowić pilski szpital sprawiła, że nie dość, że zakupiono 2 urządzenia, to jeszcze prawie 30 tysięcy zostało na inne cele. ➡️ Wystarczy po prostu być dobrym menagerem i traktować środki publiczne jak swoje własne.❤️ Budżet Powiatu Pilskiego tworzy każdy mieszkaniec gmin z jego terenu. Zatem każdy z Was dołożył cząstkę do tego zakupu.Emilia Załachowska Magda Zofia Iwona Schulz Radna Rady Powiatu w Pile Monika Ewa Kubiak – Majewska Ewa Ramusiewicz Maria Bratkowska Marek Kamiński Henryk Stokłosa Wicestarosta Pilski Arkadiusz Kubich Eligiusz Piotr KomarowskiPrzemysław Pochylski Mutaz Nasrullah Krzysztof Pabich

Opublikowany przez Eligiusza Komarowskiego Niedziela, 19 kwietnia 2020

(Red.)