Nowy przystanek kolejowy w Pile. Przystanki w Białośliwiu i Osieku czeka modernizacja

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

POWIAT PILSKI. Trzy lokalizacje z powiatu pilskiego znalazły się w Programie Przystankowym 2020-2025 ministerstwa infrastruktury i PKP PLK S.A. Na linii kolejowej nr 18, w rejonie ulicy Fabrycznej powstanie nowy przystanek w Pile. Zmodernizowane zostaną przystanki w Białośliwiu i Osieku n. Notecią (Wyrzysk Osiek).

Informację tę zamieścił na na jednym z portali społecznościowych poseł Marcin Porzucek.  Wynika z niej ponadto, że w ciągu  pięciu lat powstanie w Polsce 200 nowoczesnych przystanków kolejowych, które ułatwią korzystanie z transportu kolejowego i wymażą białe plamy komunikacyjne z kolejowej mapy Polski.

-Nowy program zapowiedzieli dziś Prezydent RP Andrzej Duda oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Za kwotę jednego miliarda złotych zamierzamy budować nowe przystanki kolejowe, odbudować te, które od lat nie istnieją oraz wydłużać perony tam, gdzie nie mogą zatrzymywać się pociągi dalekobieżne. Jest to kolejna odsłona walki naszego rządu z wykluczeniem komunikacyjnym –  czytamy w komunikacie posła Porzucka. –
Dzięki programowi budowy i modernizacji przystanków podróż pociągiem stanie się powszechniejsza, a regionów wykluczonych komunikacyjnie będzie zdecydowanie mniej.

Warunkiem realizacji inwestycji będzie deklaracja regionalnego organizatora przewozów o korzystaniu z wybudowanej infrastruktury.

Program umożliwi niedużym polskim firmom budowlanym start w postępowaniach przetargowych.

-Wpisuje się również w proces odmrażania polskiej gospodarki, ponieważ inwestycje publiczne są od lat kołem zamachowym gospodarki oraz sposobem na wyjście z kryzysu –  puentuje Marcin Porzucek.

 (Red.)

 Fot.  (fb)