Trzydzieści lat trzcianeckiego samorządu [wideo]

Najnowsze Trzcianka Wydarzenia
TRZCIANKA. Pierwsze wolne, demokratyczne wybory samorządowe w Polsce odbyły się 27 maja 1990 roku. Po zmianach ustrojowych samorząd stał się trwałym elementem ustroju polskiego oraz istotnym czynnikiem rozwoju lokalnego.

Świętujemy Trzydzieści Lat Samorządu i z tej okazji pragniemy pogratulować wszystkim, którzy przyczyniają się do propagowania idei samorządności i rozwoju wspólnoty lokalnej.

Mieszkańców i miłośników naszej małej ojczyzny zapraszamy do zapoznania się z ciekawą historią. Na skwerze pod Platanem Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka przygotowało zewnętrzną wystawę, która pokrótce prezentuje minione 30-lecie. Bardziej szczegółowa prezentacja dostępna jest na stronie internetowej placówki oraz gminy.

Trzydzieści Lat Trzcianeckiego Samorządu

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych w 1990 roku, obchodzimy już po raz 30. Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 roku Sejm w specjalnej uchwale na 10.lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.30 lat temu w miastach, miasteczkach i wsiach – po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat Polacy decydowali o przyszłości kraju. Uchwalona 8 marca 1990 roku ustawa o samorządzie terytorialnym (data wejścia w życie 26 maja 1990 r.) zmieniła polską rzeczywistość, przywracając Polakom prawo współdecydowania o swoich lokalnych a potem i regionalnych wspólnotach.Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z dzisiejszego otwarcia wystawy pn. Trzydzieści Lat Trzcianeckiego Samorządu 1990-2020, którą przygotowało MZN Trzcianka. Można ją zwiedzać w centrum miasta, na skwerze pod Platanem, do czego serdecznie zachęcamy.Obszerniejsza prezentacja dostępna jest na stronie: https://tiny.pl/7rpf5___________Film zeralizowało JK Studio -filmowanie fotografia reklama.

Opublikowany przez Miasto i Gmina Trzcianka Środa, 27 maja 2020

UM Trzcianka