Duda czy Trzaskowski – który  nich zasiądzie w Pałacu Prezydenckim?

Chodzież Najnowsze Piła Podróże Trzcianka Wałcz Wydarzenia Złotów

To już ostania prosta w kampanii prezydenckiej 2020. Obaj kandydaci Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski – jak sami podkreślają – idą łeb w łeb. Podróżują po kraju i agitują. Każdy z nich przekonuje, że to tylko on jest godny zaufania Polaków. A co na to Polacy? Odpowiedz poznamy za kilka dni.

Na czyje głosy mogą liczyć obaj kandydaci? IBRIS w ostatnim sondażu dla WP zapytał ankietowanych, na kogo głosowali w poprzedniej turze wyborów i na kogo zamierzają oddać głos w II turze.

Okazało się, że elektorat Andrzeja Dudy zmniejszył się o 3 proc. Na obecnego prezydenta Polski zagłosowałoby w II turze tylko 97 proc. tych, którzy oddali na niego swoje głosy 28 czerwca.

Wyborcy Rafała Trzaskowskiego z I tury są mu wierni w 100 proc. I tak samo zagłosują w II turze wyborów prezydenckich.

Kogo 12 lipca poprą wyborcy pozostałych kandydatów?

Najbardziej niezdecydowany jest elektorat Szymona Hołowni. I o te głosy obaj kandydaci toczą największy bój. Zwycięzca pokona bowiem swego kontrkandydata – na co wskazują sondaże – z minimalną przewagą.

Co z wyborcami Władysława Kosiniaka-Kamysza? 37,5 proc. z nich zadeklarowało, że w II turze odda swój głos na Andrzeja Dudę, 50 proc. poprze Rafała Trzaskowskiego. A 12,5 proc. tych, którzy głosowali w pierwszej turze na kandydata PSL, wciąż jest niezdecydowanych, komu oddać swój glos.

Wyborcy Roberta Biedronia – 37,5 proc. z nich opowie się za Dudą, 62,5 proc. – za Rafałem Trzaskowskim.

Także wyborcy Krzysztofa Bosaka  deklarują 70 proc. poparcie dla kandydata KO. Pozostałe głosy zgarnie obecny prezydent RP.

Jak rozłożą się głosy w II turze wyborów Prezydenckich? Głosowanie już w najbliższą niedzielę. To od naszej decyzji będzie zależało, czy na czele państwa polskiego stanie „nowy-stary” prezydent Andrzej Duda, czy „nowy” prezydent Rafał Trzaskowski. Sondażowe wyniki poznamy 12 lipca o godzinie 21.00.

 (Red.)

 Fot. Agnieszka Norkowska