Konopie w ogródku

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Zarzuty uprawy konopi oraz posiadania zabronionych środków usłyszał 29-letni mieszkaniec gminy Czarnków po tym, jak kryminalni ustalili, że pielęgnuje w przydomowym ogródku krzaki marihuany. Policjanci zabezpieczyli 3 nielegalne rośliny i 2 porcje suszu. Podejrzanemu grożą 3 lata więzienia.

Czarnkowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że mieszkaniec jednej z okolicznych wsi zasadził i pielęgnuje w przydomowym ogródku krzaki marihuany, a ponadto posiada zabronione substancje w pomieszczeniu gospodarczym. Zatrzymanie podejrzewanego było kwestią czasu.

-Mundurowi pojechali zweryfikować posiadane informacje. W trakcie prowadzonego przeszukania, znaleźli 2 porcje suszu. Potwierdziły się także przypuszczenia, że 29-latek w przydomowym ogródku zasadził w donicach i pielęgnował 3 krzaki marihuany –  informuje asp. Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej Policji.

Rośliny, a także pozostałe zabronione środki zostały zabezpieczone.

-Ich właściciel został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności –  dodaje Górzna-Kustra.

 (Red.)