Wypadek w gospodarstwie. 75-latka straciła rękę

Czarnków Na sygnale Wydarzenia

POŁAJEWO. Policjanci z czarnkowskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło podczas prac na terenie gospodarstwa rolnego w gminie Połajewo. 75-letnia kobieta obsługując maszynę rolniczą straciła rękę. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala.

Do wypadku doszło 28 lipca około godziny 19:00 na terenie jednego z gospodarstw rolnych w gminie Połajewo.

75-latka pracowała przy podajniku ślimakowym do zboża. Podczas pracy ruchomy element maszyny wciągnął rękę kobiety, co spowodowało jej urwanie. Poszkodowana natychmiast została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie pod nadzorem prokuratora – mówi asp. Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej Policji.

W związku z trwającymi pracami polowymi Policja apeluje o zachowanie ostrożności. Przyczyną wypadków w rolnictwie zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Niejednokrotnie dzieci towarzyszą swoim opiekunom przy wykonywaniu takich prac. Zadbajmy o ich bezpieczeństwo. Nie zostawiajmy dzieci bez opieki w pobliżu pracujących maszyn rolniczych. Bądźmy przezorni i przewidujący, aby nie doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem naszych pociech.

(Red.)