Nad lubaskim jeziorem kręciło ich bezpieczeństwo

Czarnków Najnowsze Wydarzenia

LUBASZ. Policjanci wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Czarnkowie przeprowadzili nad lubaskim jeziorem happening profilaktyczny, skierowany do uczestników półkolonii organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu. Dzieci usłyszały wiele cennych porad dotyczących ich bezpieczeństwa, otrzymały ulotki profilaktyczne oraz apteczki turystyczne niezbędne podczas wakacyjnych przygód.

-Podczas wspólnego przedsięwzięcia odbyła się prelekcja podczas, której dzieci zapoznane zostały z właściwymi zachowaniami na akwenach wodnych, w tym zasadami bezpiecznej kąpieli oraz bezpiecznego przebywania na słońcu. Przypomniane zostały im podstawowe zasady bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu, a także w domu. Zwrócono uwagę na zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się na wsi podczas prac w gospodarstwie rolnym, zwłaszcza na pracujące maszyny rolnicze oraz ogrodnicze. Do działań przyłączyli się ratownicy WOPR, którzy przybliżyli dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy – mówi asp. Karolina Górzna -Kustra z KPP w Czarnkowie.

W ramach utrwalenia zdobytej wiedzy, dzieci zaproszone zostały do wzięcia udziału w quizie profilaktycznym. Za prawidłowe odpowiedzi przygotowano dla nich nagrody w postaci apteczek turystycznych, sfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Czarnkowie.

Na koniec spotkania policjanci przypomnieli uczestnikom o konkursie plastyczno-filmowym „Artystyczny przeWODNIK oraz rozdali materiały profilaktyczne przygotowane w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

(Red.)

Fot. KPP Czarnków