Dobre wieści z parafii Świętej Rodziny

Na sygnale Najnowsze Piła

Informujemy, że w dniu dzisiejszym (01.08.2020), otrzymaliśmy długo wyczekiwaną informację, że wynik badania ks. Piotra Ziółkowskiego jest negatywny (czyli nie ma COVID 19).

Ks. Piotr odprawiał Msze Święte, bądź udzielał Komunii Świętej w niedzielę (26.07) o godz. 6.30, 9.30, 12.30, 15.00), oraz w tygodniu poniedziałek-środa (27-29.07) o 6.00.

Jedynym kapłanem z pionu parafialnego, który miał kontakt z wiernymi i u którego wykryto COVID 19, jest ks. Przemysław Malinowski.

Ks. Przemysław odprawiał Mszę, bądź udzielał Komunii Świętej w niedzielę (26.07) o 6.30, 9.30, 12.30 i 18.00. W tygodniu nie sprawował w kościele Mszy Świętej.

Pozostali kapłani: ks. Kazimierz Chudzicki – proboszcz, ks. Krzysztof Butowski, ks. Andrzej Finc,ks. Adam Kiziuk, ks. Kazimierz Napierała, są po pierwszym badaniu, który wydał wynik negatywny (brak COVID 19).

Na dzień dzisiejszy na kwarantannie domowej, z racji kontaktu z ks. Przemysławem, są: ks. Kazimierz Chudzicki – proboszcz, ks. Krzysztof Butowski, ks. Andrzej Finc, ks. Adam Kiziuk, ks. Kazimierz Napierała, ks. Piotr Ziółkowski. Kolejne badania zostaną przeprowadzone w przyszłym tygodniu.

Natomiast w Poznaniu, w izolatorium, przebywa ks. Przemysław Malinowski, który przechodzi COVID 19 bezobjawowo.

Ponadto informujemy, że w piątek (31.07) w kościele (zakrystia, prezbiterium, konfesjonały) zostało wykonane prewencyjnie ozonowanie przez firmę specjalistyczną Ozontec z Piły.

W związku z kwarantanną duszpasterzy, Msze Święte będą sprawowane w tygodniu o 8.00 i 18.00, w niedzielę o stałych godzinach.
Msze będą sprawować księża, którzy od ponad 2 tygodni nie mieli kontaktu z kapłanami z parafii czy Inspektoratu.

Modlimy się za chorych i za tych, których w wyniku zaistniałej sytuacji objęła kwarantanna. I jest nam przykro, że wynikła sytuacja zakłóciła codzienny rytm życia wielu z Was.

Dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości i chęci pomocy. Dziękujemy również służbom państwowym (Sanepid, służby medyczne, policja i inne) za trud służby w zaistniałej sytuacji.

I na koniec apel: szanujmy się wzajemnie i nie traktujmy osób, które z nami współpracują, czy do kościoła Świętej Rodziny przychodziły i przychodzą jak „trędowatych”.

A media proszę o rzetelne przedstawianie informacji i nie tworzenie sytuacji totalnego zagrożenia. Za Waszymi sensacyjnymi nagłówkami i artykułami, kryją się ludzie, którzy cierpią…

W imieniu wspólnoty salezjańskiej
przy parafii Świętej Rodziny w Pile
Ks. Kazimierz Chudzicki SDB – proboszcz