Za zgrupowaniu w Dźwirzynie

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA/DŹWIRZYNO. Lekkoatleci pilskiej ?Gwdy? tradycyjnie już letnie zgrupowanie sportowe zorganizowali w nadmorskim Dźwirzynie. Była zatem okazja przygotowania się do przesuniętego w czasie sezonu sportowego.

Jak dotychczas, w tym roku zaledwie jedna impreza miała charakter mistrzowski. Przypomnijmy, zawodnicy ?Gwdy? wywalczyli na początku sezonu puchar za zajęcie trzeciego miejsca w Przełajowych Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS, które odbyły się w Stargardzie.

Podczas zgrupowania w Dźwirzynie kilkoro czołowych lekkoatletów ?Gwdy? wystartowało w Ogólnopolskim Mitingu Wieczornym w nieodległym Białogardzie. Dwóch zawodników zwyciężyło w swoich konkurencjach, Mikołaj Czechowicz w biegu na 2000 prz. z wynikiem 6:33,72 i Mikołaj Szarejko na 400 ppł z rezultatem 57,86. Wyniki te, zapewniają start w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Z okazałym pucharem z zawodów wróciła siedmioboistka Agata Trzaskalska, która w jednej z głównych konkurencji zawodów tj, biegu na 100 ppł zajęła drugie miejsce z rezultatem 15,65. Udanie też zadebiutowali Jakub Wachowiak w biegu na 400ppł (69,83), i Norbert Śliwiński (7:26,30).

Zbigniew Łapacz

PLKS GWDA

Na zdjęciu: Zawody w Białogardzie – (od lewej) Mikołaj Szarejko i Jakub Wachowiak po biegu na 400ppł