Nad morze przez Czaplinek lub Drawsko Pomorskie

Najnowsze Podróże Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Na terenie powiatu złotowskiego, szczególnie w okresie wakacyjnym, a zwłaszcza w weekendy, kierowcy jadący nad morze drogą K-11 i K-22 w kierunku Jastrowia i Lędyczka grzęzną w korkach. Można je ominąć korzystając z tras alternatywnych zaproponowanych przez policjantów ze Złotowa. Ruch na tamtych drogach jest bardziej płynny.

Wszystkim zmotoryzowanym, którzy odwiedzają zachodniopomorskie plaże, przedstawimy trasy turystyczne alternatywne do głównych dróg prowadzących nad Bałtyk. Warto z nich korzystać, by szybciej dotrzeć do celu, uniknąć uciążliwych postojów w korkach, zwłaszcza w czasie niedzielnych powrotów znad morza. Czas przejazdu przez teren powiatu złotowskiego drogą krajową K-11 z Okonka do Jastrowia może potrwać od pół godziny do ponad godziny. Dodatkową atrakcją proponowanych tras są walory turystyczne – przebiegają one bowiem przez malownicze rejony Drawskiego Parku Krajobrazowego.

Droga nad morze przez Czaplinek

Jadąc od strony Piły drogą krajową K -11, kierujemy się na drogę K-10 na Wałcz, skręcamy w drogę Wojewódzką W-163 na Czaplinek. Jadąc cały czas drogą wojewódzką W-163 dojedziemy do samego Kołobrzegu.

Droga nad morze przez Drawsko Pomorskie

Jadąc od strony Piły drogą krajową K-11, kierujemy się na drogę krajową K-10 w kierunku Wałcza. Z miejscowości Wałcz drogą K-10 jedziemy do miejscowości Mirosławiec a następnie drogą wojewódzką W-177 wjeżdżamy do miejscowości Osiek Drawski, a następnie drogą krajową K-20 do Złocieńca. Stamtąd dalej kierujemy się drogą krajową K-22 do Drawska Pomorskiego. Z Drawska Pomorskiego zaś jedziemy drogą wojewódzką W-173 w kierunku miejscowości Zarańsko, a następnie jedziemy drogą wojewódzką W-162 już do samego Kołobrzegu.

Policjanci ze Złotowa zachęcają do korzystania z dróg alternatywnych. Przypominają, że czas powrotu do domu czy dojazdu do miejsca wypoczynku wpływa na nasze bezpieczeństwo.

Podkom. Maciej Forecki/KPP Złotów