Wypił pół litra wódki do śniadania. Wsiadł na motorower i wjechał w ciężarówkę

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 48-letniemu mieszkańcowi gminy Złotów, który nie dość, że prowadził motorower na podwójnym gazie, to na dodatek nie miał uprawnień i spowodował wypadek.

Policjanci z Wydziału Prewencji złotowskiej jednostki drogą radiową otrzymali zgłoszenie dotyczące zderzenia dwóch pojazdów.

-Na miejscu funkcjonariusze ustalili, iż kierujący motorowerem marki Dafier, 48-letni mieszkaniec gminy Złotów prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim samochodu z naczepą marki Iveco i najechał na jego tył. Kierowca motoroweru przyznał się do spowodowania wypadku. Mundurowi sporządzili szczegółową dokumentację ze zdarzenia drogowego, a odpowiedzialności mężczyzny zadecyduje sąd – mówi podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

To jednak nie koniec kłopotów 48-latka. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ posiada sądowy zakaz prowadzania pojazdów mechanicznych.

-Dodatkowo policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol, poddali go więc badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że ma w swoim organizmie ponad dwa promile – dodaje Forecki. – Mężczyzna przyznał się funkcjonariuszom, że do śniadania wypił około pół litra wódki. Nieodpowiedzialne zachowanie 48-latka bulwersuje tym bardziej, że właśnie za kierowanie pojazdami mechaniczni w stanie nietrzeźwości otrzymał sądowy zakaz ich prowadzenia.

48-latek będzie odpowiadał przed sądem. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

POLICJA: -Ponownie apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Zbyt dużo tragedii odbywa się w ruchu drogowym przez pijanych, pod wpływem środków odurzających kierowców oraz tych, którzy lekceważą przepisy prawa o ruchu drogowym i zakazy sądowe. Tylko w miniony weekend złotowscy policjanci zatrzymali i uniemożliwili dalszą jazdę dwóm kierowcom, którzy po narkotykach prowadzili swoje samochody.

(Red.)
Fot. KPP Złotów