31-latek z narkotykami

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

WYRZYSK. Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali 31-latka, który ukrywał narkotyki w samochodzie i w domu. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego. Grozi mu kilka lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wyrzysku podczas patrolu zauważyli samochód marki Citroen. Stał na oddalonym od zabudowań parkingu leśnym.

-Podczas prowadzonej kontroli mężczyzna, który był w pojeździe zaczął nerwowo się zachowywać. Okazało się, że ukrywał narkotyki – mówi mł. asp. Jędrzej Panglisz z KPP w Pile. -Przy skrzyni biegów samochodu policjanci znaleźli woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Kolejne zabronione substancje zostały znalezione w miejscu zamieszkania 31-latka.  Amfetamina była rozsypana na biurku. W pobliżu stały również dwa szklane słoiki z marihuaną. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 10 gramów narkotyków.

Mężczyzna został zatrzymany, a zabronione substancje trafiły do policyjnego depozytu. Dodatkowo wstępne badania przeprowadzone u 31-latka wykazały, że prowadził on pojazd pod wpływem amfetaminy i marihuany. Za popełnione przestępstwa odpowie przed Sądem.

Od początku roku na terenie działania Komisariatu Policji w Wyrzysku łącznie zabezpieczono blisko 700 gramów środków odurzających, w tym marihuany, amfetaminy i ekstazy. Tylko w okresie wakacyjnym policjanci z tego rejonu prowadzili 11 spraw, a 17 osób zostało zatrzymanych w związku z naruszeniem przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

 (Red.)

Fot. KPP Piła