Organizował dyskoteki w czasie pandemii. Jest pod dozorem Policji

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali właściciela lokalu, który zorganizował dyskotekę w jednym z klubów przy Placu Staszica w Pile. Mężczyzna odpowie za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem organizacji spotkań i imprez. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Do złamania obowiązujących w dobie epidemii zakazów doszło w nocy z 28 na 29 listopada.

– Policjanci wylegitymowali osoby, które brały udział w tym wydarzeniu. W poniedziałek 30 listopada br. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali 48-letniego właściciela lokalu. Podczas zbierania materiału dowodowego śledczy ustalili, że mężczyzna odpowiada za organizację imprezy towarzyskiej, w której udział wzięło co najmniej 30 osób. 48-latek usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób – informuje mł. asp. Jędrzej Panglisz z KPP w Pile.

Do wniosku policjantów o zastosowanie dozoru oraz zakazu organizowania spotkań i imprez przychyliła się pilska prokuratura. Za popełnione przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodajmy, że była to już kolejna w ostatnim czasie interwencja Policji w tym lokalu.

(Red.)