Spotkali się z Mistrzami tenisa stołowego

Czarnków Najnowsze Sport Wydarzenia

LUBASZ. W sobotę 12 grudnia w Hali Widowiskowo – Sportowej Uczniowski Klub Sportowy Optimum  Lubasz przy współpracy z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego i Ministerstwem Sportu zorganizował projekt pod nazwą ,,Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole?.

Wydarzenie to skierowane było do dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkoli. Najmłodsi mieli okazję poznać tenis stołowy od podstaw oraz mogli spróbować swoich sił w tej wspaniałej dyscyplinie sportu.

Podczas naszego spotkania na licznie zgromadzone dzieci czekały rozmaite atrakcje m.in. gra pokazowa w wykonaniu Agnieszki Lipskiej zawodniczki I ligowego klubu Stella Niechan ? Gniezno oraz  Dominika Krzyśki – zawodnika II ligowego klubu Park Rekreacyjno-Sportowy fairPlayce Poznań.

Ponadto swoje umiejętności zaprezentowali wychowankowie naszego klubu – Maciej Buśko i Maciej Wernicki.

Po pokazie na dzieci czekała cała moc atrakcji. Wraz z zaproszonymi gośćmi  przygotowaliśmy: wspólny trening, konkursy z nagrodami, zawody sprawnościowe i różne wyzwania związane z tenisem stołowym. Oczywiście po solidnym ponad 3 godzinnym wysiłku nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku.

Na zakończenie imprezy przybył Wójt Gminy Lubasz, który wręczył nagrody ufundowane przez PZTS oraz MSiT. Ilość gadżetów i upominków była tak duża, że dzieci z ledwością były w stanie utrzymać je na rękach. Uśmiechów i zadowolenia nie było końca. W tych trudnych czasach uśmiech dziecka może przesłonić wszystkie trudy życia codziennego. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po raz kolejny nasz klub otrzymał możliwość zorganizowania tenisowej akcji promocyjnej. Warto jednak zaznaczyć, że nie odbyłaby się ona, gdyby nie świetna współpraca ze Szkoła Podstawową w Lubaszu na czele z Panią Dyrektor Wioletą Zarzeczną za którą serdecznie dziękujemy.

Warto dodać, że cała impreza odbyła się zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarno – epidemiologicznymi.

Zarząd

UKS OPTIMUM Lubasz