Aplikacja “Moja komenda”, czyli dzielnicowy na wyciągnięcie ręki

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Trzcianka Wałcz Wydarzenia Złotów

CZARNKÓW. Posiadacze telefonów komórkowych z systemem Android lub iOS mogą bezpłatnie korzystać z aplikacji mobilnej „Moja Komenda” dzięki, której w łatwy i szybki sposób można odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

Przypominamy, że od sierpnia 2016 roku w sklepach Android Play oraz App Store dostępna jest aplikacja „Moja Komenda” przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dzięki niej w sposób całkowicie bezpłatny i bez reklam możemy wyszukać dzielnicowych w całej Polsce.

Wystarczy wpisać swój adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje.

Kontakt z dzielnicowym można również nawiązać po wpisaniu jego imienia i nazwiska. Aplikacja wskaże nam m.in. numer telefonu komórkowego policjanta oraz jego adres e-mail. Wystarczy jedno kliknięcie, aby połączyć się z dzielnicowym bądź napisać do niego wiadomość.

Aplikacja „Moja Komenda” to również zbiór adresów wszystkich komend i komisariatów w całej Polsce. Jeśli nie znamy drogi, aplikacja sama wskaże nam trasę do najbliższej jednostki Policji.

Ważną cechą tego narzędzia jest to, że działa ono również w trybie offline. Nie potrzebujemy zatem dostępu do internetu, aby skontaktować się z dzielnicowym.

Asp. Karolina Górzna-Kustra/KPP Czarnków