Dwóch poszukiwanych w ciągu godziny

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Trzcianeccy policjanci w ciągu jednej godziny zatrzymali dwóch poszukiwanych. Mężczyźni od kilku miesięcy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz za swoje występki trafili do zakładu karnego.

Policjanci z trzcianeckiego komisariatu prowadzą cykliczne działania pod kątem znajdowania osób poszukiwanych. Mobilizują wtedy siły, by na podstawie posiadanych informacji sprawdzić miejsca, w których według ich wiedzy przebywają osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.

Mundurowi również w trakcie swojej codziennej służby legitymując osoby ustalają ich status w policyjnych systemach i sprawdzają, czy są poszukiwane.

Wczoraj w ciągu jednej godziny w ręce trzcianeckich funkcjonariuszy wpadli dwaj poszukiwani.

–Pierwszy z nich, w wieku 64 lat poszukiwany był na podstawie Zarządzenia Sądu Rejonowego w Trzciance, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Drugi z poszukiwanych uchylał się przed wymiarem sprawiedliwości za kradzież i niealimentację. 34-latek trafił do zakładu karnego, aby odbyć karę 1,5 roku pozbawienia wolności – informuje asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Policja przypomina o ogólnodostępnych internetowych bazach osób poszukiwanych i zaginionych – poszukiwani.policja.pl, zaginieni.policja.pl.

–W policyjnych portalach można odnaleźć informacje o osobach poszukiwanych listami gończymi oraz zaginionych, w tym również z naszego powiatu. W serwisach zamieszczane są dane tylko tych osób, co do których jest zgoda na publikację wydana przez sąd lub prokuraturę. Oprócz zdjęć, imion i nazwisk, a także m.in. informacji o pseudonimach, rysopisach, płci, wieku, rodzaju przestępstw, za jakie dana osoba jest poszukiwana, w serwisach znajdują się także dane jednostek prowadzących poszukiwania. Baza ta jest cały czas sukcesywnie uzupełniana – dodaje Górzna-Kustra.

(Red.)
Fot. ilustracyjne