47 kierowców jechało za szybko

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. W dniach 15 i 17 stycznia br. policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość – Zero Tolerancji”. Ich głównym celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Podczas akcji policjanci skontrolowali 56 pojazdów. W 47 przypadkach kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

–Niechlubnym rekordzistą policyjnej akcji został 22-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego, który w miejscowości Ptusza pędził swoim audi 111 km/h na obowiązującej ,,siedemdziesiątce”. W tym wypadku jazda z nadmierną prędkością zakończyła się wysokim mandatem i 8 punktami karnymi – mówi podkom. Maciej Forecki ze złotowskiej Policji. –Warto przypomnieć, że niedostosowanie prędkości jazdy do warunków ruchu od wielu lat pozostaje główną przyczyną wypadków powodowanych przez kierujących pojazdami na terenie naszego województwa. Liczba kierowców przekraczających dozwoloną prędkość jest wciąż zbyt duża.

Policja przypomina: Prędkość pojazdu musi być dostosowana do warunków panujących na drodze. Spokojna rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, koncentracja, bezwzględna trzeźwość i zwracanie uwagi na wszystkich użytkowników ruchu drogowego – mogą być receptą na bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu złotowskiego.

Tego typu działania na drogach woj. wielkopolskiego prowadzone są cyklicznie po to, aby uświadomić kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych, które niestety często są tragiczne w skutkach.

–Statystyki pokazują że pomimo wielokrotnych policyjnych apeli skierowanych do kierowców dotyczących rozwagi i trzeźwości umysłu za kierownicą, nadal na drodze znajdują się osoby, które świadomie łamią obowiązujące przepisy, narażając tym samym siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, że okres zimowy jest bardzo trudnym i wymagającym czasem dla kierowców – dodaje Forecki,

(Red.)
Fot. KPP Złotów