Zamiast poszukiwanego znaleźli narkotyki

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Piły weszli do jednego z mieszkań z na terenie miasta, aby zatrzymać poszukiwanego 31-latka. Zamiast mężczyzny zatrzymali jego 29-letniego brata oraz zabezpieczyli blisko 120 gramów marihuany i amfetaminy. Kilka godzin później drugi z braci również trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego weszli do jednego z mieszkań w Pile, aby zatrzymać 31-latka, który za niepłacenie alimentów został skazany na 4 miesiące pozbawienia wolności. Poszukiwanego nie było. Był za to jego brat i sporo narkotyków.

–W trakcie przeszukania mieszkania za ukrywającym się 31-latkiem, policjanci znaleźli blisko 120 gramów środków odurzających i psychotropowych. W związku z powyższym zatrzymano obecnego w domu 29-letniego brata mężczyzny. Kilka godzin później poszukiwany 31-latek został zatrzymany przez mundurowych na terenie miasta. Tym sposobem tego samego dnia dwaj bracia trafili do policyjnego aresztu – mówi mł. asp. Jędrzej Panglisz, oficer prasowy KPP w Pile.

Ostatecznie poszukiwany mężczyzna został doprowadzony do zakładu karnego, a jego o dwa lata młodszy brat usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. 

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

(Red.)
Fot.KPP Piła