Poseł Krzysztof Czarnecki – skuteczność i doświadczenie

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Polityka Trzcianka Wałcz Wydarzenia

PIŁA. Prezentacja działalności posła Krzysztofa Czarneckiego w pierwszym roku IX kadencji Sejmu RP była przedmiotem dzisiejszego briefingu na Placu Staszica w Pile. Dokonania tego okresu osobiście podsumował parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości ziemi pilskiej.

„Skuteczność i doświadczenie to moje hasło z ostatnich wyborów. To także moje credo w działalności dla regionu. Z dumą składam sprawozdanie z ostatniego okresu. Bardzo wiele udało się zrobić. Setki milionów z programów rządowych zasiliły w ostatnim okresie nasze gminy i powiaty.  Nie zawiedliśmy zaufania jakim obdarzyliście Prawo i Sprawiedliwość, pozwalając nam odnieść historyczne zwycięstwo w regionie pilskim. Dziękuję mieszkańcom i samorządowcom. To nasze wspólne sukcesy.  Przed nami kolejne wyzwania, które będziemy realizować” –  napisał na Facebooku poseł Krzysztof  Czarnecki.

 Na spotkaniu z dziennikarzami mówił m.in.

Miniony rok był trudny. Pandemia dotknęła cały świat. Musieliśmy wprowadzić ograniczenia gospodarcze, ale także w ślad za tym realizowane były oczekiwania zgłaszane przez samorządy. Wiele z nich skorzystało ze wsparcia w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dużym powodzeniem cieszył się również Fundusz Inwestycji Lokalnych. Te środki były ważnym wsparciem finansowym zwłaszcza dla mniejszych, słabszych ekonomicznie samorządów, by i one mogły realizować inwestycje warte nawet kilka milionów złotych. Ponadto bardzo dużym zainteresowanie wzbudzał fundusz dla gmin popegeerowskich. On z kolei adresowany był do środowisk, które po rozwiązaniu PGR-ów nie zostały doszacowane finansowo i społecznie. Pozwolił na wyrównanie szans rozwojowych – podkreślił parlamentarzysta.

 Wspominał też o inicjatywach prospołecznych, a wśród nich o „500+”,  (trzy miliardy złotych trafiły z tego tytułu do regionu pilskiego), wsparciu dla emerytów (13 i 14 emerytura), dofinansowaniu na tworzenie przedszkoli i żłobków czy wsparciu dla straży pożarnej. Nawiązał również do środków finansowych zdobywanych na remonty placówek służby zdrowia, zakup karetek pogotowia i sprzętu medycznego.

Kiedy rządziła koalicja PO i PSL takiego strumienia środków finansowych skierowanych do samorządów jak obecnie nie było – zwrócił uwagę Krzysztof Czarnecki.

Tyle inicjatywy lokalne i prospołeczne, ale to nie wszystko. Były i są nadal podejmowane działania idące w grube miliony. To inwestycje związane poprawą układu komunikacyjnego, czyli przebudową dróg i linii kolejowych. Jednym z takich kluczowych zadań jest budowa S11.

Wchodzimy w fazę realizacji tego zadania rozpisanego na poszczególne etapy –  zaznaczył poseł Czarnecki. – Ta droga zaczyna być przebudowywana od Poznania do Obornik, z Obornik do Piły, z Piły do Szczecinka i dalej w kierunku północnym. Staramy się również, aby z Funduszu Mobilności były przebudowywane linie kolejowe. Tutaj pewne programy na etapie przygotowawczym są już realizowane.

Podczas briefingu poseł nie omieszkał skrytykować opozycji, która “chce pozbawić Polskę 770 mld złotych przyznanych przez Unię Europejską”.

Różne sztuczki, zachowanie, zabiegi wskazują na to, że politycy Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego starają się o przejęcie władzy, a nie starają się o to, by te środki finansowe trafiły do polskich rodzin i samorządów – mówił.

Podsumowując pierwszy rok IX kadencji Sejmu RP powiedział:

Chciałbym, aby ten krótki krótki czas, który przyniósł setki milionów złotych na różne zadania w naszym okręgu był kontynuowany. Myślę, że efekty są dość widoczne. W tym roku i następnych  latach będziemy wspólnie działać na rzecz okręgu pilskiego i mam nadzieję, że ci wszyscy samorządowcy, którzy określają się politycznie zaczną współpracować, a nie tylko negować to, co jest wykonywane przez rząd – spuentował poseł ziemi pilskiej.

(Red.)