Prawda, Sedes i Valery Mess zagrają na Barce

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Klub Muzyczny Barka w Pile zaprasza  na Punk’s Not Dead tour 2018. Impreza już 20 października od godziny 19.30. A zagrają: Prawda, Sedes i Valery Mess.

SEDES – Ten legendarny Wrocławski zespół Punkrockowy powstał w 1980 roku z inicjatywy Jana “Młodego” Siepieli oraz Adama “Kucharza” Zalewskiego, pochodzących z wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Pierwszy skład to: Młody-gitara i wokal, Kucharz-gitara, Kajtek-perkusja, Kufel-bas. Ten ostatni wkrótce opuścił zespół, a funkcję basisty przejął  Młody. W tym składzie zespół zaczął się cieszyć coraz większym powodzeniem na wrocławskiej niezależnej scenie.

Do historii przeszedł występ Sedesu we wrocławskim parku południowym na lokalnym przeglądzie “Muzyczny Start”. Zespół  wygrał pierwszą nagrodę (sesja nagraniowa w profesjonalnym studio), a odbierając ja członkowie zespołu wraz z grupą znajomych oddali mocz ze sceny wprost na stolik szanownego jury.

 

W 1985 roku nastąpił rozpad grupy, której drogi rozeszły się w dwie strony. Młody przez chwilę próbował jeszcze utrzymać Sedes w formie przy pomocy Kucharza, co niestety nie sprawdziło się i po kilku miesiącach grupa przestała istnieć, a Kajtek i Celej założyli Program 3, formacje początkowo punkrockową a z czasem ewoluującą w stronę bardziej odjechanego i cięższego rockowego grania.

W 1991 roku Młody po kilku wcześniejszych nieudanych próbach postanowił reaktywować zespół. Sedes zaczął występować w składzie: Młody-wokal, Rudy-bębny, Para-bas i Wojtek-gitara. W 1993 roku z zespołu odszedł Para i od tamtej pory do dziś zespół funkcjonuje niezmiennie w trzyosobowym tym samym składzie.

PRAWDA – Wrocławska formacja Punk Rockowa założona latem 1994 roku przez Skutera i Melona. Swój debiutancki materiał, „Biologia z drugiej strony” Prawda zarejestrowała w grudniu 1994 roku. Przez kilkanaście lat funkcjonowania nagrała pięć regularnych albumów, kilka ep-ek, album kompilacyjny wydany w Czechach i wiele składanek. Działalność zespołu zawieszono w 2009r. Reaktywowano jesienią 2016 roku. Obecnie jeden z najprężniej działających formacji punkrockowych na Polskiej scenie. Prawda promuje album “Chaos in Poland” premiera 29.09.2017

https://www.facebook.com/prawdaband/

VALERY MESS

Korzenie bydgoskiej kontrkultury niezależnej w muzycznych odnogach sięgają  lat 80. XX wieku. Pionierem jest Abaddon. Lata 90. to ekspansja Upside Down. Schyłek dekady to czas Good 4 Nothing. Wszystkie trzy zespoły eksplorując pokłady punkrocka, przetrwały do dzisiaj pod postacia Valery Mess. Valery Mess nie gra metalu ani hard rocka. Nie gra też reggae ani hip hopu. Na pewno nie gra tez disco-polo ani piosenki aktorskiej. Valery Mess to na pewno muza dla wkurzonych posiadaczy samochodów rocznika ’98 i amatorów turystyki niezobowiązującej. Valery Mess to także nieustająca tradycja bydgoskiego punkrocka w najczystszej i najszczerszej postaci, doładowana bigbitowym uderzeniem rodzimej muzyki rozrywkowej. Rok 2015 to czas publikacji oficjalnego demo CD i koncertowe wyjazdy po bezdrożach województwa kujawsko-pomorskiego. Początek roku 2016 to realizacja nagrań na kolejną pozycję w dyskografii EP „Ist End” i dla odmiany wyjazdy do województw ościennych po drogach ekspresowych.

Dotychczasowe formaty audio/video są jednak tylko forpoczta do pełnowymiarowej płyty, która ukazała się nakładem Lou Rocked Boys.

BILETY;

-30 zł  przedsprzedaż / w Internecie 32 zł/ 35 zł w dniu koncertu.

UWAGA !!! Każdy kto kupi bilet w przedsprzedaży dostani przy wejściu  na koncert płytę, na której znajdą się wszystkie kapele grające na trasie !!!

Przedsprzedaż¿:

– w Klubie,

– w Sklepie RESZKA (Pi³a, ul. Rogozińska 33)

– w internecie: Ticketos

Po koncercie AFTER PARTY !!!

DJ NEON – WSTĘP WOLNY (od 18-lat)

Godz.: około 23:00 (zaraz po koncercie) do … 3:00

Impreza w klimacie rock, punk, reggae, ska.

 J. N.