Święta bez wypadków, ale z mandatami

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Podczas świątecznego weekendu na terenie powiatu pilskiego nie odnotowano poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Nie oznacza to jednak, że mundurowi nie mieli pracy. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kilku nieodpowiedzialnych kierowców.

W poniedziałek, 5 kwietnia funkcjonariusze WRD KPP Piła w godzinach porannych zatrzymali pilanina, który kierował samochodem marki Audi.

–W ramach prowadzonej kontroli drogowej mundurowi zbadali stan trzeźwości 56-latka. Okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu we krwi. Oprócz kary grzywny i utraty prawa jazdy, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności – mówi mł. asp. Jędrzej Panglisz z pilskiej Policji. –Tego samego dnia w godzinach popołudniowych 33-letni kierujący samochodem audi przejeżdżając przez miejscowość Grabówno przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h. Za zbyt szybką jazdę mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące – dodaje.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 32-latek, który poruszał się po Pile citroenem pomimo obowiązującego zakazu sądowego. Jego auto nie miało również aktualnych badań technicznych.

(Red.)