Policjanta po służbie pomogła starszej kobiecie

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Wracając do domu po służbie st. sierż. Jowita Kuzka zauważyła idącą poboczem starszą kobietę. Policjantka widziała, że seniorka idzie sama w godzinach wieczornych, dlatego zaoferowała jej pomoc. Jak się okazało kobieta kilka godzin wcześniej wyszła z domu i straciła orientację w terenie.

W niedzielę wielkanocną po godzinie 22 policjantka pracująca w Wydziale Ruchu Drogowego pilskiej komendy wracała do domu po zakończonej służbie. Na wysokości Dolaszewa zauważyła idącą poboczem starszą kobietę, która miała problemy z poruszaniem się. St. sierż. Jowita Kuzka nie pozostała obojętna i zatrzymała swój pojazd, aby sprawdzić czy kobieta nie potrzebuje pomocy.

W rozmowie seniorka przyznała się, że straciła orientację w terenie i myślała, że znajduje się w pobliżu swojego domu na ulicy Śniadeckich w Pile. Policjantka odwiozła ją pod dom, gdzie na miejscu byli obecni zaniepokojeni członkowie rodziny. Jak się okazało starsza kobieta spędziła na mroźnym powietrzu kilka godzin. Zaniepokojona rodzina zdążyła już zgłosić ten fakt do dyżurnego pilskiej komendy, na szczęście dzięki odpowiedzialnej postawie pilskiej policjantki kobieta wróciła bezpiecznie do domu.

Sierż. Wojciech Zeszot
KPP Piła