Bliźniak w ogniu

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

CZAJCZE. Przez blisko pięć godzin ponad 40 strażaków walczyło wczoraj z pożarem domu mieszkalnego w miejscowości Czajcze (gm. Wysoka). Na szczęście nikt z domowników, ani ratowników nie odniósł obrażeń.

Pożar wybuchł o godzinie 18:30.

–Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zastano rozwinięty pożar części budynku mieszkalnego typu bliźniak. Strażacy natychmiast przystąpili do działań gaśniczych, prowadząc jednocześnie działania obronne, aby ogień nie objął pozostałej części obiektu. W trakcie tych działań wyniesiono na zewnątrz butle z gazem propan butan. Niestety część budynku uległa spaleniu i nie nadaje się do zamieszkania – relacjonuje mł. asp. Mateusz Kentzer z KP PSP w Pile.

W działaniach trwających blisko 4,5 godziny, udział brało 44 strażaków z 9 jednostek straży pożarnej (Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 2 w Pile, OSP Wysoka, OSP Miasteczko Krajeńskie, OSP Białośliwie, OSP Tłukomy, OSP Bądecz, OSP Stare).

Działaniami bezpośrednio dowodziła Grupa Operacyjna Komendanta Powiatowego PSP w Pile.  Na miejscu pracowała Policja oraz Pogotowie Energetyczne i Gazowe. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia Policja.

(Red.)/ mł. asp. Mateusz Kentzer