Drzewo przewróciło się na budynek

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

MARGOŃSKA WIEŚ. Wczoraj po południu wichura powaliła drzewo, które spadło na linię energetyczną uszkadzając również ogrodzenie oraz dach budynku jednorodzinnego. Na szczęście nikt nie został ranny.

Do akcji zadysponowano zastępy z OSP KSRG Margonin, Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży oraz pogotowie energetyczne.

–Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że duże drzewo leży na drodze, korona znajduje się na płocie oraz częściowo na dachu budynku jednorodzinnego. Ponadto przewrócony jest słup energetyczny i iskrzą się przewody elektryczne. Nikt nie został ranny – informuje mł. bryg. Leszek Naranowicz z KP PSP w Chodzieży. –Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu i niedopuszczaniu osób postronnych do miejsca zdarzenia. Przybyłe na miejsce akcji pogotowie energetyczne odłączyło prąd w linii. Następnie ratownicy z OSP Margonin przy pomocy mechanicznych pił usunęli zagrażające części drzewa.

Uszkodzeniu uległ dach budynku (zerwane dachówki na powierzchni kilku metrów kwadratowych). Ubytki w dachu zabezpieczono za pomocą plandeki dachowej. Podczas zdarzenia nikt nie przebywał w budynku, a mieszkańcy (2 osoby) najbliższą noc spędzili  u rodziny.

O zdarzeniu poinformowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. W działaniach trwających dwie godziny brały udział 2 zastępy straży pożarnej (7 strażaków) oraz pogotowie energetyczne.

(Red.)
Fot. OSP Margonin