Posmakowali sportu przed wakacjami

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. W ostatnim tygodniu maja, w skrajnie odmiennych warunkach pogodowych, odbyły się w Pile dwa sportowe turnieje dla uczniów szkół podstawowych. Zawody siatkarskie na plaży i czwórbój lekkoatletyczny na stadionie zorganizował niezawodny Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”.

Niestety, zainteresowanie udziałem w obu imprezach było nikłe. W siatkarskim turnieju dziewcząt wzięły udział jedynie cztery zespoły, natomiast w tak popularnym zwykle czwórboju wystawiono zaledwie trzy ekipy chłopców i cztery dziewczynek. Część drużyn zrezygnowała, usprawiedliwiając się pandemią, ale skoro niektórzy potrafili dotrzeć na start, to dlaczego inni powiedzieli „pas”?

Tym bardziej docenić należy tych, którzy przybyli. Rozgrywany przy akompaniamencie deszczu piątkowy turniej siatkówki plażowej wygrały reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 11 w Pile. Droga do triumfu nie była jednak spacerkiem, bo rywalki mocno deptały po piętach. W tym bardzo wyrównanym współzawodnictwie na gratulacje zasłużyły też pozostałe zespoły: SP 2 w Pile, SP 3 w Trzciance oraz pilska „Szóstka”. Zawody odbyły się na boiskach sąsiadujących z halą przy ul. Żeromskiego, a nad przebiegiem imprezy czuwał Ireneusz Gondek.

Czwórbój (który tradycyjnie składa się z biegu na 60 metrów, rzutu piłką palantową, skoku w dal oraz biegu na 600 lub 1000 metrów) przygotowała Renata Wolska. Rywalizacja toczyła się na stadionie lekkoatletycznym na osiedlu Górnym. Jedyną placówką spoza Piły, która dojechała na start, była Szkoła Podstawowa w Budzyniu. I za to należą się jej duże brawa. Oprócz gości z powiatu chodzieskiego, pojawiły się też drużyny z „Siódemki”, „Szóstki” oraz „Czwórki”. Ta ostatnia wygrała rywalizację wśród dziewcząt, natomiast w grupie chłopców zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 7. Nagrodą dla triumfatorów jest awans do finału wojewódzkiego, który również odbędzie się w Pile i to już 18 czerwca. Warto dodać, że najlepsze siatkarki z naszego rejonu też pojadą na mistrzostwa Wielkopolski.

Zawody z udziałem reprezentantek szkoły na Jadwiżynie zaplanowano na 17 czerwca we Wrześni. Powodzenia!

Wojciech Dróżdż