Ogrodowe Perły nad Notecią w Trzciance

Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. W piątek, 11 czerwca, odbyła się w Trzciance sesja architektoniczno – krajobrazowa pn. „Spacerem wśród ryb”. Wśród 35 uczestników, którzy odwiedzili tego dnia Trzciankę znaleźli się przedstawiciele jednostek samorządowych i rządowych, pracownicy naukowi, nauczyciele, historycy sztuki, konserwatorzy zabytków, architekci krajobrazu, pracownicy zakładów komunalnych i branżowych firm.

Przybyłych gości powitał przy wejściu do Parku Ryb Słodkowodnych od ul. 27 Stycznia, Burmistrz Trzcianki Krzysztof W. Jaworski, Prezes Nadnoteckiej Grupy Rybackiej Wojciech Jóźwiak, pracownik Muzeum Ziemi Nadnoteckiej Pan Józef Olejniczak, pracownicy Referatu Ochrony Środowiska i Referatu Promocji, Kultury i Sportu.

Uczestnicy Ogrodowych Pereł spacerując ścieżką mieli okazję zapoznać się z układem terenów zielonych, makietami ryb, grzybów i zwierząt rozstawionymi wzdłuż ścieżki, poznać prace konserwatorskie, dziedzictwo przyrodnicze i historyczne oraz działania podejmowane w celu kreowania atrakcyjności tej części naszego miasta.

By zachęcić gości do ponownych odwiedzin naszej gminy, każdy z uczestników otrzymał na zakończenie pamiątkowe foldery i broszury.

UM Trzcianka