Justyna Franieczek Mistrzynią Świata! I to podwójną!

Najnowsze Piła Regiony Sport Wydarzenia

SKRZATUSZ/BYDGOSZCZ. Na przeniesionych z Riazania (Rosja) Mistrzostwach Świata Virtus 2021 odbywających się w Bydgoszczy w dniach 7-14 czerwca, nasza najbardziej utytułowana zawodniczka Justyna Franieczek zdobyła tytuł podwójnej Mistrzyni Świata!

Po emocjonującym poprzednim tygodniu gdzie Justyna Franieczek sensacyjnie  zdobyła dla Powiatu Pilskiego  historyczny brązowy Medal  Mistrzostw Europy przyszedł czas na znakomite występy  na Mistrzostwach Świata. O ile medal Mistrzostw Europy był w zasięgu Justyny, o tyle o Mistrzostwie Świata nikt nawet nie śnił.

W finałowym biegu na dystansie 400 m nasza zawodniczka dokonała niemożliwego. Zwyciężyła  na finiszu , wygrywając o setne sekundy ze słynną i utytułowaną Portugalka Cariną Paim. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Polski Sabina Stenka ?Szymańska.

-To był dla nas ogromny szok. Nie jesteśmy w stanie zmierzyć się mentalnie z tym, czego dokonała Justyna. Na chwilę obecną nie przyjmujemy tej informacji do wiadomości. Takie rzeczy w sporcie czasami się zdarzają. Zawodnik osiąga wyżyny swoich umiejętności. Jest na fali wznoszącej dzięki nadludzkiej determinacji. Robi wszystko, co w ludzkiej mocy aby zdobyć upragniony tytuł. W tym przypadku stadion poniósł Justynę. Ogromny doping ze strony kibiców, trenerów oraz zawodników z innych krajów pomógł Justynie. Złoty medal Mistrzostw Świata na 400 m  i tytuł Mistrzyni Świata w każdym sporcie to apogeum kariery sportowej. Zwieńczenie lat pracy i poświęcenia. Jesteśmy całkowicie zaskoczeni tak niewyobrażalnym sukcesem na tym etapie przygotowań do Igrzysk w Tokio! – mówi Kamil Całek, trener Justyny.

Jakby tego było mało zawodniczka zrzeszona w Polskim Związku Sportu Niepełnosprawnych w ramach lokalnego Startu Skrzatusz i Gwardii Piła następnego dnia zdobyła kolejny tytuł Mistrzyni Świata. Tym razem Justyna biegnąca na ostatniej zmianie zdobyła złoto do spółki  z koleżankami ze sztafety 4 x 100m. W finale Polki o milimetry pokonały reprezentacje Turcji oraz Francji.

Rozpędzona na fali sukcesów zawodniczka zdobyła jeszcze dwa brązowe medale na 100 m i 200 m mając ogromny wkład w końcowy znakomity wynik rankingu medalowego kobiet, w którym Polska zajęła ostatecznie wspaniałe 3 miejsce.

-To czego dokonaliśmy wraz z wszystkim osobami zaangażowanymi w projekt sportowy w Skrzatuszu kosztowało nas wiele pracy i poświęceń. Wszystkie te trudne chwile , które każdy z nas miał gdzieś po drodze w trakcie realizacji planu zniknęły w momencie kiedy usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego ? hymn Rzeczpospolitej Polskiej i zobaczyliśmy Justynę z biało czerwoną flagą na najwyższym stopniu podium. Może nie powinno się tego mówić ale w oczach pojawiły się łzy ? przyznaje Janusz Drożdż, Prezes Stowarzyszenia Przyjazna Wieś.