40 poszukiwanych zatrzymanych w cztery tygodnie

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Dzięki informacjom uzyskanym przez policjantów z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile, w okresie ostatnich 4 tygodni zostało zatrzymanych 40 osób poszukiwanych od kilku miesięcy, a nawet kilku lat. Mieszkańcy powiatu pilskiego wpadli w ręce mundurowych  na terenie województwa wielkopolskiego oraz Holandii. Dwóch z nich poszukiwanych było listami gończymi, a jeden  Europejskim Nakazem Aresztowania. Teraz najbliższe lata spędzą za więziennymi kratami.

Mieszkańcy powiatu pilskiego poszukiwani byli od kilku miesięcy, a nawet od kilku lat przez Sądy i Prokuratury na terenie całego kraju, między innymi za przestępstwa kradzieży z włamaniem, rozboje, znęcania, przestępstwa narkotykowe, oszustwa oraz pobicia.

Pilscy kryminalni wykonywali intensywne czynności zmierzające do zatrzymania poszukiwanych mieszkańców powiatu pilskiego. Zajmujący się sprawami funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że poszukiwani mogą ukrywać się w konkretnych miejscach na terenie województwa wielkopolskiego, ale również za granicą –mówi podom. Żaneta kowalska z KPP w Pile. –Zdecydowane działania funkcjonariuszy  doprowadziły do zatrzymania w okresie ostatnich czterech tygodni aż 40 poszukiwanych osób, które ukrywały się w domach, pomieszczeniach gospodarczych, pustostanach, a nawet w meblach. Wszystkie trafiły do policyjnego aresztu.

Kryminalni wykonywali również intensywne czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania mężczyzny poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. W tym zakresie podjęli skuteczną współpracę z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji.  Efekt –  mężczyzna został zatrzymany na terenie Holandii, przekonwojowany do Polski i osadzony w areszcie śledczym.

Zatrzymane osoby, to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku od 18 do 63 lat, wśród których było 5 kobiet.

Policja informuje: Istnieje strona internetowa http://poszukiwani.policja.pl/ na której umieszczone są wizerunki i dane osób poszukiwanych listami gończymi. W przypadku posiadania informacji można zgłosić anonimowo ten fakt poprzez powyższą stronę lub pod numerem 997 Dyżurnemu najbliższej jednostki Policji.

 (WM), źródło: KPP Piła