Zakupy z… przykrym bonusem?

Interwencje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. 75, a przy ociąganiu się nawet 95 złotych kary można zapłacić za korzystanie z parkingu przy sklepach Decathlon czy Media Markt w Pile – donosi portal twoja.pila.pl. Aby uniknąć tej niespodziewanej opłaty należy wprowadzić numer rejestracyjny swojego pojazdu do urządzenia ustawionego przed wejściem. I to cała filozofia. Chociaż jak to z filozofią bywa – nie dla wszystkich zrozumiała…

Jak informuje twoja.pila.pl przed wjazdem na parking widnieje tabliczka ?Teren prywatny?. I już w tym momencie kierowcom powinno zapalić się czerwone światło, że gdzieś tu musi tkwić jakiś haczyk.

I tkwi, bowiem kierowcy, którzy zaparkują swoje samochody, a nie pobiorą bezpłatnego biletu narażają się na niespodziewany i raczej pokaźny wydatek. Kara za ?zapominalstwo”- przyjmijmy taką wersję – może wynosić 75 zł, a gdy będziemy zwlekać z zapłatą – to nawet 95 złotych.

To taki finansowy bat na kierowców, którzy parking przy sklepach na ul. Zygmunta Starego 20 traktują jako bezpłatny i zostawiają tam swoje auta na wiele godzin, blokując miejsca parkingowe prawdziwym klientom.

Co zatem powinien zrobić kierowca – klient Decathlonu lub Media Markt, by do zakupów nie otrzymać przykrego bonusa?

Otóż, parkując auto musi wprowadzić jego numer rejestracyjny i odebrać bilet potwierdzający ten fakt. Innym sposobem, działającym również po fakcie, jest przedstawienie zarządcy parkingu paragonu potwierdzającego, iż danego dnia zrobiliśmy zakupy w jednym z tych sklepów. Wówczas kara może zostać anulowana – wyjaśnia twoja.pila.pl.

(Red.)

Fot. Decathlon.pl