Do kierowców, którzy za znakiem E-17a zwalniają do 50 km/h

Chodzież Czarnków Interwencje kraj Na sygnale Najnowsze Piła Podróże Regiony Trzcianka Wałcz Wydarzenia Złotów

Nie każdy kierowca ma dobrą pamięć do znaków drogowych. Wielu z nas mylnie traktuje znak E-17a tak samo jak D-42. Tymczasem oba znaki mają ze sobą niewiele wspólnego.

Zielony znak E-17a oznacza, że wjeżdżamy do jakiejś miejscowości, której nazwa wypisana jest na wspomnianym znaku. Wielu kierowców traktuje go niczym wjazd do obszaru zabudowanego.

Warto pamiętać, że o wjeździe do obszaru zabudowanego informuje zupełnie inny znak – D-42. To on ogranicza prędkość do 50 km/h (chyba że znaki mówią inaczej).

Jaka prędkość obowiązuje po przekroczeniu znaku E-17a

Ten znak wywołuje wiele pytań wśród kierowców. Szczególnie w kwestii dopuszczalnej prędkości. Tymczasem występowanie samego znaku E-17a w żaden sposób nie ogranicza prędkości. Inaczej jest w sytuacji, gdy towarzyszy mu znak D-42 oznaczający teren zabudowany – należy ograniczyć prędkości do 50 km/h.

Warto pamiętać o jeszcze jednej bardzo ważnej kwestii. Jeśli informacja o ograniczeniu prędkości pojawi się w towarzystwie znaku E-17a – oznacza to, że ograniczenie obowiązuje na terenie całej miejscowości.

Zielone znaki kierunku i miejscowości – co oznaczają?

Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/przepisy-drogowe/news-do-kierowcow-ktorzy-za-znakiem-e-17a-zwalniaja-do-50-km-h,nId,6165912?fbclid=IwAR3WvKZZ4N-owvuedz7W6tHMupLWSdwoRAjXis8Dj1mtIF29xPv4IFApcao#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

_______________________