PIŁA. Kolejni lekarze specjaliści rozpoczynają pracę w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Kadrę szpitala zasiliło 4 doświadczonych lekarzy neurochirurgów.
– Pilski szpital stać ma się wiodącym na skalę kraju ośrodkiem ochrony zdrowia. Dlatego dyrekcja placówki stara się o pozyskiwanie doświadczonego personelu medycznego i robi to skutecznie. Wkrótce kolejne transfery – zapowiada Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Warto dodać, że niedawno nowym Kierownikiem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego został Piotr Kudełka, lekarz medycyny ratunkowej z przeszło 20-letnim doświadczeniem w pracy w szpitalach wojewódzkich.
Oto nowi neurochirurdzy:
lek. med. Maciej Mielczarek
Lekarz specjalista neurochirurgii. Szkolenie specjalizacyjne odbył w Klinice Neurochirurgii 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów (PTNCH) oraz Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgów (EANS). Regularnie poszerza swoją wiedzę i doświadczenie na szkoleniach i zjazdach, zarówno w Polsce jak i za granicą, szczególnie z zakresu najnowocześniejszych metod leczenia kręgosłupa oraz ośrodkowego układu nerwowego.
dr n. med. Mateusz Krakowiak
Specjalista, neurochirurg. Specjalizuje się w małoinwazyjnej chirurgii kręgosłupa, przeprowadza badania diagnostyczne i leczy operacyjnie schorzenia układu nerwowego. Świadczy usługi z dziedziny chirurgii ogólnej ze szczególnym naciskiem na neurochirurgię. Udziela pomocy pacjentom z chorobami mózgowia, nerwów obwodowych i rdzenia kręgowego, a także zaopatrującego te struktury układu naczyniowego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgii. Doświadczenie zawodowe zdobywał w University College National Neurologyand Neurosurgery Hospital, Queens square, London Klinika Neurochirurgii CMI Gdańsk ? rezydentura Klinika Neurochirurgii.
dr n. med. Mateusz Szylberg
Neurochirurg, absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Swoje doświadczenie od początku kariery zawodowej zdobywał w Klinice Neurochirurgii 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Członek Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów (PTNCH) oraz regularny uczestnik kursów, zjazdów i konferencji. W 2019 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej pt.: ?Wpływ metylacji promotora genu metylotransferazy 06 – metyloguaniny na rokowanie w glejaku wielopostaciowym?. W 2020 roku uzyskał tytuł specjalisty neurochirurgii, zdając egzamin specjalizacyjny z najlepszym wynikiem w Polsce. Przeprowadza operacje z zakresu: guzów mózgu, chorób naczyniowych mózgu, urazów czaszkowo-mózgowych, nowotworów kręgosłupa i rdzenia kręgowego, urazów i zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, wodogłowia, urazów i guzów nerwów obwodowych. Zajmuje się także interwencyjnym leczeniem bólu ostrego oraz przewlekłego.
lek. med. Piotr Kowalski
Specjalista, neurochirurg od lat związany z Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim, w którym przy wsparciu dr n. med. Petera Durnego z Bratysławy ? autorytetu w zakresie chirurgii kręgosłupa, brał udział w wykonywaniu pierwszych zabiegów w Polsce, z zastosowaniem nowatorskiej techniki operacyjnej, z użyciem śruby osiowej Axialif 1L w chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa. Jako pierwszy w Polsce wraz z neurochirurgami z gorzowskiego szpitala przeprowadzał operację usunięcia guza kręgosłupa z użyciem zestawu Stabilit oraz leczenia dyskopatii wielopoziomowej pionierską metodą wszczepienia przezskórnego implantu neurochirurgicznego do stabilizacji odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
Powiat Pilski