Zapraszamy do udziału w Konkursie Opowiedz Wielkopolską Historię i prosimy o pomoc w jego popularyzacji.
… nasza historia zmienia się za każdym razem, gdy ją opowiadamy. Fakty są jedynie szkieletem, na który nawlekamy własne wersje zdarzeń. Magdalena Grzebałkowska, „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia”
Zapraszamy do udziału w konkursie Opowiedz Wielkopolską Historię. Do wyboru dwie formy artystyczne: literatura i film. Celem konkursu jest zainspirowanie do tworzenia własnych opowieści, literackich lub filmowych lub własnej interpretacji poznanej historii oraz pokazanie różnorodności postrzegania rzeczywistości regionu Wielkopolski.
Do udziału zapraszamy także obecnych mieszkańców z Ukrainy.
Podzielcie się myślami, wzruszającymi wspomnieniami oraz ciekawymi historiami z życia wziętymi. Własnymi lub pozyskanymi w środowisku, opowiedzianymi przez ich bohaterów. W kontekście osobistych przeżyć, odkrywania okolicy, pamiątek rodzinnych lub osób z bliskiego otoczenia. Mogą też one być, na przykład o miejscach znanych mieszkańcom lub dziś zapomnianych, historie obiektów, zdarzenia z przeszłości, teraźniejszości. Mile też widziane będą próby kreowania przyszłości w oparciu o przeszłość i teraźniejszość czy też spójne opowiadanie składające się z kalejdoskopu różnorodnych historii.
Organizatorami są: księgarnie: Locum w Wągrowcu i Dom Księgarski w Pile, Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa oraz partnerzy: Biblioteka Główna Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile oraz Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.
Wydarzenie w ramach działań Jelenie Czytają, podczas których próbujemy odnaleźć wspólny kod tożsamościowy i kulturowy, oraz przyrody i lasów okalających miejscowości północnej Wielkopolski. Inspiracją są książki z literatury pięknej i popularnonaukowej. Ważne i ważniejsze. Czytane wspólnie z twórcami; pisarzami, ilustratorami, tłumaczami, redaktorami, wydawcami – bez podziałów, bo książki, to przede wszystkim dobro, a nie towar.
info, regulamin konkursu w załącznikach.
Iwona Belter
Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa